Fotó: MTI

A Honvéd-játékos szerint Moniz magára vehette a rasszista beszólásokat: "A sértegetés pedig nem is neki szólt"

Lazar Cirkovic szerint lehet, hogy Ricardo Moniz azt hihette, őt szidalmazzák a Honvéd szurkolói a zalaegerszegi lelátóról.
Dudás Gábor 2022. október 27., csütörtök 13:20
Fotó: MTI
Lazar Cirkovic szerint lehet, hogy Ricardo Moniz azt hihette, őt szidalmazzák a Honvéd szurkolói a zalaegerszegi lelátóról.
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 27., csütörtök 13:20

A kispestiek 30 éves szerb válogatott játékosa, Lazar Cirkovic is szerepelt rövid ideig a nagy visszhangot kiváltott ZTE-Honvéd bajnokin.

Mint ismeretes, a találkozón rasszista bekiabálások hallatszottak a vendégszektorból, amelyek után a zalaiak a pályán reklamáló holland szakvezetője, Ricardo Moniz piros lapot kapott, majd levezényelte csapatát egy rövid időre a pályáról is. Az MLSZ kedden egy hónapra eltiltotta a trénert, de a csapatok ellen is eljárás indult.

Cirkovicot hazájában kérdezte arról a nogomania.rs, hogy pontosan mi történt a határon túl is hírt kapott mérkőzésen.

- Megérdemelten nyertük meg a Zalaegerszeg elleni mérkőzést. Ami pedig a vitatott helyzetet illeti, ami után Moniz edző panaszkodott, ha jól értettem, a szurkolók többször is inzultálták a sötétbőrű csatárukat, ami elmondásuk szerint többször is előfordult már, amikor játszottak. Az eset után az edző úgy döntött, hogy először a játékvezetőnél tiltakozik, majd lehívja a csapatot a pályáról.

A sértegetés pedig nem is neki szólt, ahogyan azt gondolták, hanem a csapat csatárának

- magyarázta a bekk.

Olvastad már?
Az MLSZ közleményben indokolta Moniz eltiltását: "A lehető legenyhébb kiszabható szankciót alkalmaztuk"
Ricardo Moniz egyhónapos eltiltása a legenyhébb szankció, amit a Fegyelmi Szabályzat alapján kiszabhatott az MLSZ.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Sallai újabb kérői
Török sajtóhírek szerint Sallai Roland iránt egyre nagyobb az érdeklődés - már a Bundesligából is keresik.
Légiósok
Magyarországra igazolna
Nemrég magyar állampolgár lett, és szívesen igazolna hazánkba a francia ötödosztályú Nimes B-ben védő Axel Kedvesi, aki kiskora óta Franciaországban él. (RiaFoci)
NB III
Milovanovic az edző
Az elmúlt években Lipcsei Péter segítőjeként a Soroksárnál dolgozott Dejan Milovanovic mentheti meg az NB III-as Pénzügyőrt a kieséstől.
Tovább az összes átigazoláshoz