Újabb igazolás Diósgyőrben: 41-szeres válogatott játékost mutattak be - hivatalos

Az észt balhátvéd ősszel Finnországban szerepelt, ahol klubjával az EL-selejtező 3. köréig jutott, de megfordult a BATE és a Rózsahegy együtteseiben is.
Nyikes Zoltán 2021. január 5., kedd 15:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. január 5., kedd 15:05

Hatalmas nemzetközi rutinnal rendelkező balhátvédet igazolt a DVTK. Artur Pikk 41-szeres észt válogatott, a BL és az EL selejtezőjében 19 mérkőzésen lépett pályára – olvasható a diósgyőriek klubhonlapján.

– Artur Pikk egy nagyon rutinos, agilis, párharckereső, ellentmondást nem tűrő stílusú játékos, aki nagyon hasznos tagja lesz a csapatunknak– mondta Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója. – Fontos, hogy az igazolásával megfelelő konkurenciaharc alakult ki a bal oldali védő poszton.

– Örülök, hogy a DVTK játékosa lehetek – osztotta meg Artur Pikk. – Mától minden gondolatom akörül jár, hogy a csapat benn maradjon az élvonalban. A magyar bajnokságot még nem ismerem, csak a magyar válogatott ellen léptem eddig pályára kétszer, de igyekszem a legjobb tudásom szerint a csapat hasznára lenni.

Artur Pikk Tartuban született, és szülővárosában lett élvonalbeli labdarúgó, igaz a Levadia Tallin kölcsönjátékosaként. Amikor visszatért anyaklubjába, bajnoki címeket és kupákat nyert. Ezt követően a BATE Borisov szerezte meg a játékjogát, ahol Szuperkupa-győzelemmel nyitott, majd újabb két bajnoki címet is bezsebelt. Pályafutása következő állomása Rózsahegy, majd egy év múlva a lengyel élvonalbeli Legnica, ősszel pedig Finnországban szerepelt, ahol klubjával az EL-selejtező 3. köréig ment. Összességében a Bajnokok Ligája selejtezőjében 10., az Európa Liga selejtezőjében 9 mérkőzést játszott.

Sokszoros korosztályos válogatottként 2014-ben mutatkozott be az A-válogatottban, ahol hat év alatt 41 mérkőzésen egyszer volt eredményes – írja róla a dvtk.eu.

Megvan a Diósgyőr első téli igazolása - EL-csapattól érkezett az új szerzemény
A Diósgyőr hivatalos honlapján jelentette be Marko Malenica szerződtetését, aki az idény végéig az NK Osijektől kölcsönben szerepel a miskolciaknál.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.