Diósgyőr-stadion: Tovább csúszik a 10 milliárdos projekt

Augusztusban derülhet ki a győztes pályázó neve.
Dudás Gábor 2016. július 19., kedd 9:58
Augusztusban derülhet ki a győztes pályázó neve.
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 19., kedd 9:58
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az eredeti tervekkel ellentétben nem júniusban és nem is júliusban, csak augusztus elején derülhet ki, melyik pályázó láthat hozzá a nagyjából 10 milliárd forintból felépülő, 14 798 fő befogadóképességű, UEFA IV. kategóriás diósgyőri stadion kivitelezési munkálataihoz – írja a boon.hu.

Néhányszor már módosították a pályázat leadásának határidejét. Június 26-án július 6-ra, július 5-én július 15-re, július 12-én pedig augusztus 2-re. Ez utóbbi dátum július 15-én, vagyis a múlt héten került fel Tenders Electronic Daily (TED) honlapjára, az Európai Unió hivatalos közbeszerzési értesítőjébe, az alábbi indoklással.

"Ajánlatkérő a Kbt. 52. § (4) bekezdésének a) és b) pontjára figyelemmel hosszabbítja meg az ajánlattételi határidőt, mivel a módosítással érintett közbeszerzési dokumentumok pontosítása, kiegészítése az ajánlatok időben történő megfelelő elkészítését befolyásolhatja."

A stadion építése azok után kezdődhet meg, hogy a DVTK ideiglenes otthonául szolgáló MVSC-pályát NB I C-kategóriás létesítménnyé alakítják (legalább 2000 ülőhely, 105×68-as pályaméret, vízelvezető és fűtési rendszer, zárt játékoskijáró, 1200 lux világítás). Ennek a 2017/2018-as évadra kell készen lennie.

TOVÁBB: A teljes cikk itt olvasható!

Átigazolások
Szentlőrinc
Hosszabbítás
Lakatos Márk a következő szezonban is a Szentlőrinc színeiben futballozik majd.
ETO
Kiszemelt csatár
Sajtóhírek szerint az ETO ajánlatot tett a belga Dender 24 éves északmacedón csatára, David Toshevski megvásárlására. A kiszemelt labdarúgó megszerzéséért az izraeli Maccabi Haifa is versenyben van.
Gyirmót
2 profi
Profi szerződést kapott az NB II-es Gyirmót FC Győr két fiatal játékosa: Lengyel Botond három, míg Szabó Kornél kettő plusz egy éves kontraktust írt alá.  
Tovább az összes átigazoláshoz