Diósgyőr: 5-0-ra vertek egy szlovákiai csapatot 2018 első meccsén

Első felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK 2018-ban és 5-0-ra győzött a szlovákiai MŠK Rimavská Sobota ellen. Nikolaos Ioannidis mesterhármast szerzett, valamint Makrai Gábor és Diego Vela is betalált.
Dudás Gábor 2018. január 28., vasárnap 16:22
Szerző: Dudás Gábor 2018. január 28., vasárnap 16:22

Az első félidőben jobbára csak kihagyta a helyzeteket a DVTK, de a 43. percben végül vezetést szerzett, a télen igazolt ukrán Shestakov adta a gólpasszt Makrainak.

A második félidő elején, a középkezdés után a Bacsa ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Nikolaos Ioannidis váltotta higgadtan gólra - a görög csatár végül mesterhármasig jutott. A 74. percben mivel megsérült egy szlovák játékos, és nem maradt több cseréjük, Bódog Tamás lehívta a pályáról Óvári Zsoltot, így tíz a tíz ellen folytatódott és fejeződött be a mérkőzés a DVTK Edzőközpontban - számolt be a dvtk.eu.

Felkészülési mérkőzés:

Diósgyőri VTK - MŠK Rimavská Sobota (Rimaszombat) 5-0 (Makrai 43., Ioannidis 46., 73., 82. - az elsőt 11-esből, Vela 59.)

DVTK, I. félidő: Radoš (Bukrán, 32.) - Nagy T., Lipták, Karan, Forgács - Shestakov, Busai, Tóth B., Ugrai - Szarka, Makrai

DVTK, II. félidő: Bukrán (Antal, 60.) - Eperjesi, Brković, Tucsa (Ivánka, 76.), Tamás - Vela, Hursán, Kocsis (Szabó II B., 79.), Óvári - Bacsa, Ioannidis

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.