Felkészülés: Földrengésre ébredt az újonc, majd kiütötte ellenfelét

Hajnali földrengéssel kezdődött és az NK Roltek Dob elleni, 5-1-es kiütéses győzelemmel zárult pénteki napja a Budafoknak a szlovéniai edzőtáborban.
Csakfoci Admin 2020. július 17., péntek 21:37
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 17., péntek 21:37

A budafokimte.hu tudósítása szerint a dél-budaiakat egy, a Richter-skála szerinti négyes erősségű földmozgás ébresztette, amelynek epicentruma mintegy 18 kilométerre volt szálláshelyünktől.

A Budafok az első perctől támadó szellemben lépett fel, közel járt a vezetés megszerzéséhez, Micsinai csak néhány centit tévedett, miután a kapufát találta el. Szinte a semmiből a 26. percben megszerezte a vezetést a Roltek Dob, majd hét perc múlva egyenlítettek a budafokiak - Kovács pörgette a labdát Skribek elé, lefutotta védőjét és határozottan helyezett a kapuba (1-1).

Fordulás után az 50. percben Micsinai indította Skribeket, egyedül tört kapura és ismét higgadtan fejezte be a támadást (2-1). Tíz perccel később Zsóri is betalált, miután Kirják beadása után csúsztatott a hálóba.

A hajrára végképp kirajzolódott a két együttes közti minőségbeli különbség. A 80. percben Lőrinczy passzolt Ihrig-Farkashoz, aki közelről továbbított a szlovének kapujába (4-1). A mérkőzés utolsó jeleneteként Filkor ugratta ki Takácsot, aki egy igazítás után beállította az 5-1-es végeredményt.

Felkészülési mérkőzés, Kranjska Gora

Budafok-NK Roltek Dob (szlovén II.) 5-1

Budafok: Póser - Iharos, Romić, Oláh B., Medgyes - Micsinai, Soltész I. - Skribek, Kulcsár K., Szabó M. - Kovács D.

Pályára lépett még: Bese B., Fekete M., Vaszicsku, Margitics, Kirják, Filkor, Szebenyi, Ihrig-Farkas, Lőrinczy A., Takács R., Zsóri

A Budafok gólszerzői: Skribek 33., 50., Zsóri 60., Ihring-Farkas 80., Takács 90.

Felkészülés: Négygólos meccsen szenvedett vereséget a Vasas
Az NB II-ben szereplő Vasas 3-1-es vereséget szenvedett a szlovák másodosztályú Komárno csapatától felkészülési mérkőzésen.