Közülük végül páran "fellélegezhettek" azzal, hogy felvételt nyertek a Pro licences képzésre, akadnak azonban, akik papír hiányában nyártól biztosan nem folytathatják a munkát.
Két, az elmúlt időszakban eredményesen dolgozó szakember a fenti okok miatt nem folytathatja a munkát. Úgy tudjuk, hogy az újoncként kiválóan szereplő, végül a szezont a 9. helyen záró Mosonmagyaróvárnál ez befolyásolta Király József jövőjét. A fiatal szakvezetőnek nincs meg a Pro-licences végzettsége, és leginkább emiatt nem maradhatott a következő idényre (már két fordulóval a vége előtt eldőlt a sorsa) az MTE kispadján.
Hasonló a helyzet Kazincbarcikán: a csapat Koleszár Györggyel harcolta ki a feljutást az NB II-be, de ő már be is jelentette, hogy ősszel már ülhet a kispadra a szükséges végzettség híján.
Ez a veszély fenyegethetné például Vácon Nagy Tibort és Cegléden Miskei Attilát. Mindketten eredményesen dolgoztak idén, de mivel nincs megfelelő végzettségük, kérdésként felmerülhetne, megtarthatják-e az állásukat. Utóbbi pár napja a Cegléd TV-ben arról beszélt, hogy nincs még döntés a jövőjéről, Nagy Tibor pedig megkeresésünkre elmondta, hogy hiába van végzettség híján, ő mindenképpen folytatja a munkát.
- Nincs Pro-licencem és nem is jelentkeztem a tanfolyamra. Van a klubnál megfelelő végzettséggel dolgozó szakember Horváth Károly személyében, de ettől még én leszek az, aki a csapat felkészítését végzi a jövőben is - szögezte le pár napja megkeresésünkre a hatodik helyezett Vác szakvezetője.
Felmerült egyébként, hogy a szövetség esetleg egy évvel késlelteti a szabály bevezetését, de megkeresésünkre elmondták, úgy döntöttek, hogy már a 2016/17-es idénytől kötelező lesz a Pro-licenc.
Amikor a tervezet napvilágot látott, még rengeteg olyan szakember dolgozott a másodosztályban, aki nem tudhatta, nyártól folytathatja-e tovább a munkát az NB II-ben, az elért eredménytől függetlenül. Számukra komoly mentőöv az, hogy két fordulóval a szezon vége előtt megtudták, többeket közülük felvettek a következő Pro-licences tanfolyamra. Négy edző, név szerint Boér Gábor, Balogh Pál, Németh Antal és Toldi Gábor is nyugodtan vállalhat ennek köszönhetően munkát.
Számukra a szövetség egyfajta könnyítésként továbbra is engedélyezi az NB II-es munkát köszönhetően annak, hogy felvételt nyertek a tanfolyamra. Ennek oka, hogy az MLSZ a korábbi gyakorlatnak megfelelően jóhiszeműen járt el, azt feltételezve, hogy akiket felvettek, azok képesek is lesznek elvégezni a tanfolyamot. Ugyanebben a helyzetben volt Szanyó Károly (Kozármisleny) és Klausz László (Szeged-2011) is, ám utóbbitól ennek ellenére elköszöntek Szegeden, míg Szanyó végül kiesett csapatával.
Érdemes egyébként tájékoztató jelleggel átfutni, hogy kik irányítják majd az NB II-es klubokat a következő évadban.
Ahol Pro Licenc-végzettségű szakember dolgozik (zárójelben jeleztük, ha valakit most neveztek ki a klub élére):
MTK: Feczkó Tamás (ÚJ)
Gyirmót: Ladislav Molnár (ÚJ)
Kisvárda: Kondás Elemér (ÚJ)
ZTE: Zoran Szpisljak (ÚJ)
Mosonmagyaróvár: Várhidi Péter (ÚJ)
Szeged-2011: Supka Attila (ÚJ)
Nyíregyháza: Lucsánszky Tamás (ÚJ)
Dorog: Schindler Szabolcs (ÚJ)
Siófok: Disztl László
Budaörs: Bognár György
Budafok: Prukner László
Győri ETO: Bekő Balázs
Akik elkezdik a tanfolyamot, ezért dolgozhatnak az NB II-ben:
Békéscsaba: Boér Gábor
Szolnok: Balogh Pál
Sopron: Németh Antal (ÚJ)
Csákvár: Toldi Gábor
Ahol akadhatnak még kérdőjelek:
Soroksár: nincs még edző
Vác FC: Nagy Tibornak nincs pro licence, Horváth Károlynak van
Cegléd: Miskei Attilának nincs pro licence
Kazincbarcika: nincs még edző