Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: Tovább menetel a Nyíregyháza és a Vasas, megvan az első Gyirmót-siker a szezonban - eredmények, videók

A Gyirmót hazai pályán fordított az Ajka ellen, így megszerezte első győzelmét a szezonban. A Nyíregyháza továbbra is veretlen maradt, miután Herjeczki duplájával 2-0-ra győzött a sereghajtó Mosonmagyaróvár ellen. A Vasas a BVSC-Zugló otthonából hozta el a három pontot.
Póczik Dávid 2023. szeptember 27., szerda 17:50
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 27., szerda 17:50

A Vasas a BVSC otthonában nyert, a Nyíregyháza pedig Balmazújvárosban a vendég Mosonmagyaróvárt győzte le a labdarúgó Merkantil Bank Liga 9. fordulójának szerdai játéknapján. A továbbra is veretlen nyírségiek Herjeczki Kristóf két találatával győztek, s ötödik sikerüket aratták a másodosztályban.

A fővárosi mérkőzésen a BVSC-nek több nagy helyzete is volt, de az immáron hét bajnoki óta veretlen Vasas előbb az első játékrész végén, majd a következő elején is betalált, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. Az angyalföldiek egymás után negyedszer nyertek a Merkantil Bank Ligában.

A játéknap harmadik korai találkozóján a hét közben edzőváltáson átesett Gyirmót - melyet Csizmadia Csaba helyett már Tamási Zsolt irányít - ugyan a 70. percben hátrányba került, de Madarász Márk duplájával a hajrában fordított, így megszerezte szezonbeli első győzelmét. (MTI)

NB II, 9. forduló

Nyíregyháza Spartacus FC-Credobus Mosonmagyaróvár 2-0 (Herjeczki 20., 54.) Kiállítva: Papp Sz. 79.

BVSC-Zugló-Vasas FC 0-2 (Tóth M. 40., Hidi M 54.) Kiállítva: Gergely 65.

Gyirmót FC-FC Ajka 2-1 (Madarász 79., 81. ill. Csizmadia 70.) Kiállítva: Jagodics 74.