Fotó: instagram.com/pecsimfc/

NB II: Tizenegy meccs óta veretlen és feljutó helyen telel a Pécs

Nem hozott gólt a Nyíregyháza pécsi vendégjátéka a másodosztály 21. fordulójának hétfő esti zárómeccsén.
Nyikes Zoltán 2020. december 14., hétfő 21:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 14., hétfő 21:53

Az NB II 21. fordulójának zárómérkőzésén a tíz mérkőzés óta veretlen Pécsi MFC fogadta az előző négy körben csupán egy pontot szerző Nyíregyházát.

A találkozó elején a PMFC előtt adódott több lehetőség, a legközelebb a gólhoz a 18. percben jártak a hazaiak, de ekkor Geiger, majd Preklet közeli lövését is bravúrral fogta Fejér. A helyzetet követően azonnal kontrázni tudott a Szpari a bal szélen, Györgyi mindenki mellett elszáguldott, majd Hamedhez passzolt, aki fölé rúgta a ziccert. A 31. percben Króner beadása után Kónya kísérlete ment kevéssel fölé, majd nem sokkal később Kónya már a kapust is kicselezte, de Papucsek nagyot mentett.

A fordulás után egy percet sem kellett várni, és már Bartha bombáját kellett hatástalanítania Fejérnek, majd továbbra is nagy mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, ám a helyzetek ezt követően már elmaradtak, a nyíregyházi védelem stabilan tartotta magát, így maradt a 0-0. A PMFC tehát így már 11 mérkőzés óta veretlen, és ennek az egy pontnak köszönhetően a feljutást érő második helyre ugrott az őszi szezon utolsó mérkőzésén, megelőzve a Siófokon vereséget szenvedő Budaörsöt.

NB II, 21. forduló

Pécsi MFC-Nyíregyháza Spartacus 0-0

vasárnap játszották:
Vasas FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-3 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Aqvital FC Csákvár 0-0
Kolorcity Kazincbarcika SC-FC Ajka 1-0 (0-0)
BFC Siófok-Budaörs 2-1 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)
Soroksár SC-Dorogi FC 2-0 (1-0)
Debreceni VSC-Debreceni EAC 4-1 (4-1)
Gyirmót FC Győr-Szentlőrinc 1-2 (1-0)
Kaposvári Rákóczi FC-WKW ETO FC Győr 2-1 (1-0)

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.