Fotó: mtkbudapest.hu

NB II: Németh Krisztián már 22 gólnál jár, az MTK újabb lépést tett az élvonal felé

A kék-fehérek egygólos hátrányból felállva, Németh duplájával verték 2-1-re a Nyíregyházát.
Budai László 2023. április 3., hétfő 21:53
Szerző: Budai László 2023. április 3., hétfő 21:53

Igen szerencsétlenül indult az MTK számára a hétfő esti, Nyíregyháza elleni bajnoki mérkőzés. A kék-fehérek előbb hátrányba kerültek, miután Kovácsréti szöglete után Baki mellére, onnan Kocsisra, majd a kapuba pattant a labda - öngól (0-1). Nem sokkal később Mezei egyenlíthetett volna, de egy kicsit pontatlanul célzott, majd két hazai labdarúgó, Kocsis és Vadnai fejelt össze, az eset után mindkét játékos feje komolyan vérzett, és egyikük sem tudta folytatni a játékot.

Az MTK ezzel együtt is szerezhetett volna gólt még a szünet előtt, Stieber 18 méteres tekerése azonban centikkel a jobb felső mellé ment, majd a játékrész hajrájában Szépe lőtt hat méterről, nagy helyzetben fölé.

A második félidőt nagyon aktívan kezdték a kék-fehérek, akiknek egy perc sem kellett az egyenlítéshez: Stieber remek kiugratása után Németh lőtte ki a hosszú alsót (1-1). Majd tíz percre rá Stieber maga próbálkozott 18-ról, Hrabina vetődve védett pazarul. De a Szpari kapusa a nem sokkal későbbi Zuigéber-lövésnél is nagyot fogott.

Az utolsó 20 percben az MTK-nak a fordítás is összejött: Varju szólózott be a 16-oson belülre, majd lőtt, és ezt ugyan még fogta Hrabina, a kipattanót Németh a kapuba lőtte (2-1). A hazaiaknak és a vendégeknek is volt még esélyük a gólszerzésre, de Németh fölé lőtt egy 11-est, míg a másik oldalon Rácz fogott egy nagyot, Vas becsúszós lövése pedig mellé ment.

Az utolsó percekben a játékvezető második sárgával még kiállította Némethet, aki a mai meccsen így is eljutott idei 22. góljáig, az MTK pedig tovább menetel az élvonal felé. A Nyíregyháza vereségével a 18., osztályozót jelentő helyen maradt.

Jegyzőkönyv

NB II, 29. forduló

MTK-Nyíregyháza 2-1 (Németh 46., 72., ill. Kocsis 7. - öngól) - piros: Németh 90. (MTK)