Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: Már az első percben vezetett a Szpari, mégis izgalmas lett a meccs vége - Tímárék tovább száguldanak az élvonal felé

A Nyíregyháza begyűjtötte a három pontot a Pécs ellen az NB II-ben.
Csakfoci.hu 2024. április 8., hétfő 21:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 8., hétfő 21:54

A Merkantil Bank Liga 27. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a listavezető Nyíregyháza a kiesés elől menekülő Pécset fogadta Balmazújvárosban.

A Szpari szempontjából remekül indult a meccs: Beke Péter lépett ki középen, kiugratta Géresi Krisztiánt aki bal alsóba gurítva értékesítette a ziccert (1-0). A folytatásban Géresi egy kipattanó után 11 méterről nagy erővel a felső lécet is eltalálta, ekkor megúszta a PMFC. A 25. percben azonban megszületett a második nyíregyi gól: Géresi beadására Gengeliczki Gergő érkezett jól középen, és a kapuba fejelt (2-0).

A második játékrészben Helesfay több bravúrt is bemutatott, azonban Tímár Krisztián csapata nem tudott betalálni, ellenben a vendégek a 82. percben Hudák révén visszajöttek a meccsbe, igaz a remek szabadrúgásgól csak a szépítésre volt elég. A Nyíregyháza győzött, és hét ponttal vezeti az ETO és a Vasas előtt. A pécsiek a 15. - kieső - helyen maradtak.

NB II, 27. forduló

Nyíregyháza-Pécs 2-1 (Géresi 1., Gengeliczki 25., ill. Hudák 83.)

Szpari: Dala - Alaxai, Baki, Gengeliczki - Farkas B.(Vass 83.), Kesztyűs, Nagy D.(Sigér 83.), Nagy B. - Kovácsréti, Beke (Gresó 65.), Géresi (Novák 65.)

PMFC: Helesfay – Takács, Rácz L., Pejovic, Hadaró ( Majnovics 65.(Lacza 78.)) - Harsányi ( Bukovics 65.), Krausz(Miknyóczki a szünetben), Bachesz, Hudák M - Szabó, Tóth-Gábor ( Gera 65.)

ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.