Fotó: facebook.com/karcagise

NB II: Majdnem csoda és 11-es dráma az osztályozókon - megvannak a feljutók

Karcag és a Tiszakécske labdarúgócsapata került fel a másodosztályba, miután előbbi a Nagykanizsa, utóbbi pedig a Mosonmagyaróvár ellen nyerte meg az NB II-be jutásért rendezett párharcot.
Csakfoci.hu 2025. június 8., vasárnap 20:00
Fotó: facebook.com/karcagise
Karcag és a Tiszakécske labdarúgócsapata került fel a másodosztályba, miután előbbi a Nagykanizsa, utóbbi pedig a Mosonmagyaróvár ellen nyerte meg az NB II-be jutásért rendezett párharcot.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. június 8., vasárnap 20:00

Az NB III északkeleti csoportjának bajnoka, a Karcag idegenben elért 2-2-es döntetlen után hazai pályán 1-1-s döntetlent játszott a délnyugati csoportban aranyérmes Nagykanizsával, úgy, hogy a vendégek a 95. percben, Ekker góljával válaszoltak Szakács bő tíz perccel korábban esett vezető találatára. A hosszabbítás a születésnapját nemrég ünneplő Varga Attila csapatának kezdődött jobban és a Karcag Szakács második találatával  megint vezetést szerzett a 106. percben. Erre is volt azonban reakciója a Kanizsának, Lőrincz egyenlített, így jöhettek a 11-esek.

Itt a negyedik körig hibátlanul lőttek a csapatok, ám ott Deme kísérletét védte a hazaiak Diósgyőrből kölcsönkapott kapusa, Fedinisinec, aztán Sághy belőtte a büntetőjét, végül János az égbe lőtte azt. Így a Karcag megnyerte a visszavágót, ezzel osztályt léphet.

A másik ágon az északnyugati első Mosonmagyaróvár szinte reménytelen helyzetből várta a vasárnapi visszavágót a délkeleti bajnok Tiszakécske otthonában, mivel háromgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia. A párharcot ugyan sikerült szorossá tennie, mert 2-0-ra nyert, de ez kevésnek bizonyult a feljutáshoz. A vendégek edzőjét, Weitner Ádámot a hajrá elején kiállította a játékvezető reklamálás miatt.

Mint ismeretes, a Merkantil Bank Ligától a Tatabánya és a Gyirmót búcsúzott, a helyükre pedig a Karcag és a Tiszakécske jutott tehát fel.

Rájátszás az NB II-be jutásért, első mérkőzések:

Karcagi SE - FC Nagykanizsa 2-2 (Szakács L. 84., 106. ill. Ekker 95., Lőrincz 114.) - 11-esekkel: 5-3

Feljutott a Karcag, 4-4 után, büntetőkkel.

Tiszakécskei LC - Credobus Mosonmagyaróvár 0-2 (Szalka 4., Gera Z. 55.)

Feljutott Tiszakécske, 3-2-es összesítéssel.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez Milos
Az átigazolási ügyekben jól értesült Rudy Galetti legfrissebb információi a Kerkez-üzlet fejleményeiről.
MTK Budapest
Stieber Zoltán
Közel három és fél év után távozik a kék-fehérektől a korábbi magyar válogatott Stieber Zoltán.
Vladimir Radenkovic
Közel a visszatérés
A Mozzart Sport értesülései szerint mindenben megállapodott a szerb élvonalban szereplő Topolya a Diósgyőr korábbi vezetőedzőjével, Vladimir Radenkoviccsal. A rutinos edző érkezését hamarosan bejelenti a TSC.
Tovább az összes átigazoláshoz