Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu/

NB II: Kiütéses győzelemmel ugrott az élre a Nyíregyháza - már az első percben beindult a Szpari-henger

A Nyíregyháza hazai pályán magabiztosan győzött a Kozármisleny ellen, így visszavette helyét a tabella élén.
Póczik Dávid 2023. december 4., hétfő 19:49
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 4., hétfő 19:49

A Merkantil Bank Liga 17. fordulója a Nyíregyháza-Kozármisleny rangadóval zárult. A Szpari a mérkőzés előtt egy pontra volt az éllovas ETO-tól a tabellán, míg Aczél Zoltán együttese a negyedik pozíciót foglalta el.

Hazai szempontból pazarul indult a találkozó, mindjárt az első percben előnybe került a Nyíregy, miután Kovácsréti pontos balról érkező beadását követően Farkas Bendegúz fejelt a kapuba (1-0). Később a 28. perc hozta el a Kozármisleny egyenlítését, Bor balról belőtt labdájába Gengeliczki szerencsétlenül ért bele, így a saját kapujában kötött ki a labda (1-1).

Nem tartott sokáig azonban a mislenyiek öröme, ugyanis a 30. percben Beke jutott a kiállítás sorsára, miután az egyedül kilépő Géresit rántotta le. Két perccel később ki is használták emberelőnyüket a hazaiak: Nagy Dominik gyorsan elvégzett szabadrúgása után Ramos lőtt, az első próbálkozása még lepattant egy védőről, a második kísérlete azonban már pontos volt, a bal alsó sarokban kötött ki a lövése (2-1). A félidő hajrájában végleg eldöntötte a lényegi kérdéseket a Szpari: Ramos lépett ki, és indult meg egyedül a kapu felé, majd önzetlenül tovább tette a labdát Géresihez, aki a félig üresen tátongó kapuba lőtt (3-1).

A fordulást követően tovább nőtt a nyírségiek előnye, Ramos jobbról passzolt középre, a csereként beállt Herjeczki pedig beállása után pár perccel a kapuba lőtt (4-1). A 84. percben újabb csere talált be: Novák Csanád egy szöglet után kotorta be a labdát a bal alsóba (5-1), ezzel pedig be is állította a találkozó végeredményét. A Szpari a három pontnak köszönhetően újra az első helyen áll a tabellán, míg a Misleny maradt a negyedik pozícióban.

NB II, 17. forduló

Nyíregyháza Spartacus-HR-Rent Kozármisleny 5-1 (Farkas A. 1., Ramos 32., Géresi 45., Herjeczki 62., Novák 84. ill. Gengeliczki 28. - öngól)

Kiállítva: Beke 30.

Nyíregyháza: Dala - Alaxai, Rjaskó, Gengeliczki, Farkas B. (Gresó, 83.), Sigér, Kesztyűs, Kovácsréti, Nagy D. (Herjeczki 58.), Géresi (Pataki (Géresi, 83.), Myke (Novák, 71.)

Kozármisleny: Lékai – Beke, Gajág, Nagy E.(Tóth Z. 64.), Kozics, Turi (Füredi 64.), Molnár Á., Vajda (Schuszter a szünetben), Kirchner, Bor (Nagy M. 64.), Horváth P. (Hegedűs 71.)

Élete formájában az NB II-es góllővőlista vezetője: "Fiatalkoromban nem volt profihoz méltó a hozzáállásom" - interjú
Valószínűleg kevesen gondoltak arra, hogy az előző idényben az osztályozó során bennmaradt Kozármisleny villámrajtot vesz az NB II-ben és 16 fordulót követeőn a tabella negyedik helyén fog állni. Márpedig jelenleg ez a helyzet, a csapat meneteléséből pedig oroszlánrészt vállal Kirchner Krisztián, aki 11 találattal a góllövőlista élén áll. A 30 éves csatár élete szezonját futja, hiszen eddig 3 gól volt a maximum, amit egy NB II-es idény során szerzett. Kirchner a csakfoci.hu-nak adott interjújában elárulta, szerinte mi kellett ahhoz, hogy ennyire kinyíljon a gólzsák ebben a szezonban, de azt az NB I-es csapatot is megnevezte, amelyik majdnem leigazolta őt évekkel ezelőtt. Kirchner bízik abban, hogy egy kiegyensúlyozott idény után lesz még esélye bizonyítani az élvonalban.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)