Fotó: vasasfc.hu

NB II: Kihasználta az ETO botlását a Vasas, mesterhármas után zárkóztak két pontra az angyalföldiek

A Vasas hazai pályán kiütötte a Pécset az NB II 21. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.
Póczik Dávid 2024. február 19., hétfő 21:50
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 19., hétfő 21:50

Az NB II harmadik helyén álló Vasas annak tudatában fogadta hétfő este a Pécs csapatát, hogy egy esetleges győzelem esetén két pontra megközelítheti a második, vasárnap újabb vereséget szenvedő Győr együttesét.

Az angyalföldiek ennek megfelelően 45 perc játék után már előnybe kerültek a 21. forduló zárómérkőzésén: Doktorics balról cselezett befelé, majd a 16-os sarkáról kapura lőtt, a labdába azonban térddel beleért az ötösnél érkező Tóth Milán, így a labda Helesfayt becsapba kikötött a pécsiek kapujában (1-0).

A fordulást követően kicsit leült a találkozó, aztán a 72. percben Tóth megszerezte a második gólját, ezzel pedig eldöntötte a három pont sorsát. Egy baloldali támadás során Deutsch László veszélyes beadását Helesfay éppen a középen érkező Tóth elé ütötte, aki 10 méterről az üresen maradt kapuba lőtt (2-0). Percekkel később Tóth a mesterhármasig is eljutott: Urblík jobbról érkező szabadrúgása némi szerencsével Tóth elé pattant, aki néhány méterről ismét az üres kapuba passzolt (3-0).

A padlóra került pécsi csapatnak újabb kegyelemdöfést adott a Vasas a 81. percben, ekkor Bakti kapott labdát, majd ziccerben, a 16-oson belülről elpasszolta a kapus mellett a labdát (4-0). A 85. percben Lacza révén szépítettek a vendégek: az ETO-tól kölcsönben érkezett játékos 17-ről lőtt, a labda Ódoron irányt változtatva csapódott Jova kapujába (4-1).

A Vasas továbbra is a harmadik helyen áll, de az együttesnek mindössze két pont a hátránya a Győr mögött. A PMFC a 10. pozíciót foglalja el, a baranyaiak három pontra vannak a kieső zónától.

NB II, 21. forduló

Vasas-Pécs 4-1 (Tóth M. 42., 72., 79., Bakti 81., ill. Lacza 85.)

Vasas: Jova – Ódor, Baráth, Otigba, Doktorics (Deutsch, 70.) Girsik (Bakti, 58.) – Hidi M, Urblík, Radó (Hinora, 70.) – Tóth M., Szalay (Holender, 58.)

(cserék: Uram, Litauszki, Sztojka, Bakti, Holender, Berecz, Rab, Hinora, Deutsch, Vida, Puskás, Zimonyi)

PMFC: Helesfay – Terbe, Takács, Pejovic, Majnovics – Szeles (Bachesz, 77.), Krausz – Bukovics (Tóth-Gábor, 77.), Harsányi (Vas, 80.), Miknyóczki (Lacza, a szünetben) – Gera (Szabó, 77.)

(cserék: Varasi, Szabó, Tóth-Gábor, Varga, Vas, Hudák, Lacza, Bachesz)

Sokba kerülhet az újabb ETO-botlás: Leválthatja edzőjét a lejtmenetbe került bajnokesélyes
A csakfoci.hu információi szerint az utóbbi négy bajnokijából csak egyet megnyerő, ezúttal a Kozármisleny otthonában vereséget szenvedő ETO FC Győr menesztheti vezetőedzőjét, a spanyol Antonio Munozt.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.