Fotó: facebook.com/1912elore

NB II: Kiesett a Békéscsaba, vereséggel kapaszkodik a Nyíregyháza - itt a végleges tabella

Eldőlt a második kiesőcsapat és a három osztályozós gárda kiléte is a Merkantil Bank NB II utolsó fordulójának esti meccsein.
Dudás Gábor 2023. május 21., vasárnap 21:48
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 21., vasárnap 21:48

A Békéscsabának győznie kellett volna a bronzérmes Ajka otthonában ahhoz, hogy legalább osztályozós helyen végezzen a másodosztályban -, de Pásztor József csapata már a 9. percben hátrányba került: Kenderes szinte lehetetlen szögből talált a kapuba. A 26. percben nagyon messzire került az NB II-től a viharsarki gárda, Zsolnai mondhatni zavartalanul lőtt a bal alsóba 16 méterről.

A lila-fehérek reményei némiképp visszatérhettek a szünet után, amikor Máris egy nagy védelmi hibát kihasználva a hálóba passzolt, de a folytatásban inkább a házigazdának voltak lehetőségei, így nem jött össze a fordítás és a bennmaradás a Békéscsabának. Amely a végén meg is fogyatkozott, Miklós állt ki második sárgával.

A Nyíregyháza Kisvárdán kapott ki közben a Szegedtől, ám így is összejött legalább az osztályozó a Szparinak, mint ahogy a Kazincbarcikán vereséget szenvedő Szentlőrincnek is lehet majd egy pótvizsgája. A harmadik osztályozós helyen pedig végül a Kozármisleny végzett, a Csákvár győri döntetlenjével tudott előzni.

A három osztályozós csapat oda-visszavágós párharcot játszik a három NB III-as csoport első helyezettjeivel (BVSC, Iváncsa, Veszprém). A párharcokat kedden sorsolják majd ki.

A sereghajtó Dorog már korábban búcsúzott az NB II-től.

Merkantil Bank Liga NB II, 38. (utolsó) forduló:

FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (Kenderes 9., Zsolnai R. 26., ill. Máris 48.) – piros lap: Mikló (Békéscsaba, 95.)

Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3 (Novák Cs. 36. – 11-esből, ill. Kundrák 20., Rácz B. 58., Bíró B. 83.)

ETO FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2-2 (Kovács K. 42., Hanzli 81., ill. Magyar 20. – 11-esből, Ominger 64.)

BFC Siófok – HR-Rent Kozármisleny 1-0 (Farkas B. 7.)

Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 1-0 (Vólent, 87.)

Kolorcity Kazincbarcika SC – Szentlőrinc 1-0 (Pálinkás 44.)

NB II: Győzelemmel zárt a feljutó Diósgyőr és MTK is - eredmények
Idegenbeli győzelemmel zárta az idényt az NB II két feljutó együttese, az első helyezett Diósgyőr, valamint a második MTK is: a DVTK Szombathelyen aratott 2-0-s sikert, míg az MTK a Gyirmót vendégeként nyert 2-1-re a labdarúgó Merkantil Bank Liga utolsó, 38. fordulójában vasárnap.