Fotó: facebook.com/etofcgyor

NB II: Ismét otthon bukott rangadót az ETO, újabb csapat jelentkezett be az NB I-ért

A Szeged elvitte a három pontot Győrből, így három pontra megközelítette a feljutó helyen álló Vasast.
Póczik Dávid 2024. április 22., hétfő 21:56
Szerző: Póczik Dávid 2024. április 22., hétfő 21:56

Az NB II 29. fordulójának hétfői zárómérkőzésén a harmadik ETO annak tudatában fogadta a negyedik Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesét, hogy a győriek egy esetleges győzelem esetén újra a második - feljutó - helyre kerülnének, míg a vendégek a három pont megszerzése esetén pontszámban beérnék a dobogós győrieket.

Az első játékrészben a szegediek tettek többet a győzelemért, a saját nevelésű fiatal középpályás, Papp Áron egy szép kényszerítő után vette be Ruisz kapuját, ezzel pedig 1-0-ra a csongrádiak vezettek az első játékrészt követően.

A folytatásban inkább a hazaiak voltak mezőnyfölényben, azonban Borvető révén a szegediek nevéhez jegyezhettünk fel egy kapufát. Gól azonban sem ebből, sem másból nem született a találkozón, így az ETO a Nyíregyháza és a Honvéd után a Szegedtől is 1-0-ra kapott ki hazai pályán. A másodosztály tabelláját továbbra is a Nyíregyháza (67 pont) vezeti, a második Vasas (57 pont), a harmadik ETO és a negyedik Szeged (54-54 pont) előtt.

NB II, 29. forduló

ETO-Szeged 0-1 (Papp Á., 21.)

ETO: Ruisz - Kiss M., Szépe, Boldor, Csontos - Vingler - Diarra, Anton, Bumba, Skvarka - Kröhn

Szeged: Molnár-Farkas - Könczey, Szilágyi, Horváth M., Tóth B. - Papp Á., Haris, Márkvárt, Zuigeber - Bíró, Borvető

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.