Fotó: Kisalföld

NB II: Az edzőváltás után hengerelt és közelített az ETO, őrületes fordítás Győrben, megvan az első kieső - eredmények

A héten edzőváltáson átesett Győr kiütéses, 5-0-ás győzelmet aratott a sereghajtó Mosonmagyaróvár vendégeként, így a házigazdák kiesése biztossá vált a labdarúgó NB II-ből.
Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 19:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 28., vasárnap 19:20

A 30. fordulóban a feljutásért küzdő élcsapatok közül csak a harmadik Győr tudott nyerni, a második Vasas és a negyedik Szeged egyaránt döntetlent játszott, így az angyalföldiek előnye egy pontra csökkent a Győrrel szemben, a Szeged pedig továbbra is három pontra van tőle.

A Kozármisleny úgy győzött 5-3-ra a Gyirmót otthonában, hogy a győri csapat már 3-1-re is vezetett.

Az éllovas Nyíregyháza hétfőn lép pályára Ajkán és már egy döntetlennel bebiztosítja feljutását, a győzelem pedig egyúttal másodosztályú bajnoki címet is jelentene Timár Krisztián együttesének.

A héten a BVSC-nél is trénert váltottak és ez a zuglói csapatnak is lökést adott, mivel vasárnap legyőzte a Csákvárt, ezzel elmozdult a kieső helyről és jelenleg a 14., egy ponttal megelőzve a 15. Pécset.

A Honvéd egy botrányos végjátékot is hozó mérkőzésen kapott ki közben Kacincbarcikán. (MTI / csakfoci.hu)

Merkantil Bank Liga NB II, 30. forduló:

Credobus Mosonmagyaróvár - ETO FC Győr 0-5 (Boschilla 10., Bumba 17., 33., Csontos 21., Farkas 74.)

Vasas FC - Tiszakécskei LC 1-1 (Radó 30., ill. Doktorics 76. - öngól)

Gyirmót FC Győr - HR-Rent Kozármisleny 3-5 (Adamcsek 2., Medgyes 32., Madarász 38., ill. Major 12., Daru 49., 69., Horváth 65., 85.)

BVSC-Zugló - Aqvital FC Csákvár 1-0 (Mucsányi 85.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Soroksár SC 0-0

Pécsi MFC - Szombathelyi Haladás 1-1 (Harsányi 19., illetve Katona 41.)

Kolorcity Kazincbarcika SC - Budapest Honvéd 1-0 (Pinte 51.)

Budafoki MTE - BFC Siófok 1-0 (Oláh 34.)

Hétfőn játsszák:

20:00: FC Ajka - Nyíregyháza Spartacus

Az élcsoport állása: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 67 pont/29 mérkőzés, 2. Vasas FC 58/30, 3. ETO FC Győr 57/30, 4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 55/30

Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.