Fotó: vasasfc.hu

NB II: A Honvéd padlógázzal száguld az NB III felé, a Vasas könnyed hazai győzelemmel tapad az élbolyra

A forduló zárómérkőzésén a Vasas tükörsimán tartotta otthon a három pontot a Honvéd ellen.
Csakfoci.hu 2023. november 6., hétfő 21:59
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 6., hétfő 21:59

A múlt héten edzőváltáson átesett Budapest Honvéd csapata a 4. helyen álló Vasas otthonába látogatott a Merkantil Bank Liga 14. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

A mérkőzés első 25 percében főként az angyalföldiek próbáltak helyzeteket kialakítani, a legközelebb a gólhoz Otigba járt, aki a 22. percben Radó szabadrúgása után nem sokkal csúsztatott a jobb sarok mellé. Szűk 10 perccel később aztán a kispestiek is helyzettel jelentkeztek; Holman 30 méteres szabadrúgása szállt el a jobb kapufa mellett. A folytatásban Novothny szintén egy szabadrúgás után fejelt közelről, Dúzs nagy bravúrral védte a közeli bólintást. A túloldalon aztán Bocskay 22 méteres lövése kerülte el a jobb felsőt, ez pedig le is zárta a 0-0-val végződő első félidő helyzeteinek sorát.

A fordulást követően mindössze néhány perc után vezetést szereztek a hazaiak: Urblík lőtt kapura 21 méterről, a bal alsóba tartó próbálkozását Dúzs pont Novothny elé ütötte ki, aki néhány méterről a félig üresen tátongó kapuba passzolt (1-0). A 73. percben aztán Radó végleg eldöntötte a három pont sorsát, miután Pávkovics jobboldali beadását 10 méterről a jobb alsóba fejelte (2-0). A 93. percben Radó lekészítése után még Berecz tekert nagyszerűen a bal alsóba, a kapufa segítségével (3-0), így a Vasas a harmadik helyre lépett fel a tabellán, és mindössze négy pont a hátránya a második Nyíregyházával szemben, míg a Honvéd továbbra is nagy bajban van, a piros-feketék mindössze két pontra vannak a kiesőhelytől.