Fotó: honvedfc.hu

NB II: A Honvéd drámai győzelemmel, a Vasas vereséggel nyitotta meg a szezont - eredmények

A Merkantil Bank NB II 1. fordulójának esti meccsén a tavasszal még élvonalbeli Budapest Honvéd a fiatal Kerezsi hajrában szerzett góljával győzött Csákváron.
Csakfoci.hu 2023. július 30., vasárnap 21:11
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 30., vasárnap 21:11

A nemrég még szintén NB I-es Vasas nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Budafok elleni fővárosi csata során. Közben a Szeged Kazincbarcikáról, míg a Tiszakécske - egy, a hosszabbításban szerzett góllal - Kozármislenyből vitte haza a három pontot, utóbbi úgy, hogy hogy a házigazda 11-est rontott már az 1. percben, majd hiába egyenlített a ráadásban.

A PMFC egy korai találattal verte a Mosonmagyaróvárt, a tavalyi bronzérmes Ajka és a "kis Fradi", azaz a Soroksár viszont nem bírt egymással.

MERKANTIL BANK NB II, 1. FORDULÓ:

Ajka – Soroksár 1-1 (Tóth G. 42., ill. Kaján 61.)

Csákvár – Budapest Honvéd 1-2 (Nagy Z. 47., ill. László 4. – öngól, Kerezsi 86.)

Kazincbarcika – Szeged 0-1 (Borvető 23.)

Kozármisleny – Tiszakécske 1-2 (Barkóczi 92., ill. Zamostny 18., Márkus 95.)

PMFC – Mosonmagyaróvár 1-0 (Harsányi 14.)

Vasas – Budafok 0-1 (Szerető K. 45.)

NB II: Az ETO győztes rangadóval kezdte az idényt, a nagy visszatérő BVSC a Haladást verte - eredmények
Az ETO, a BVSC és a Nyíregyháza is három pontot szerzett az NB II-es idény első mérkőzésein.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.