NB II: A Diósgyőr szűkös győzelemmel lepte meg magát a 113. születésnapon - tovább menetelnek az élvonal felé

A DVTK Lukács Dániel 11-esből szerzett góljával verte 1-0-ra a Tiszakécskét a klub 113. születésnapján.
Budai László 2023. február 6., hétfő 20:49
Szerző: Budai László 2023. február 6., hétfő 20:49

Hazai fölényt hozott a Diósgyőr-Tiszakécske NB II-es bajnoki első félideje. A miskolciak a 17. percben veszélyeztettek először, ekkor Lőrinczy jobb oldalról beívelt labdáját Bárdos fejelte kapura, ezt Antal kiütötte, majd Könyves 16-ról, félfordulatból a felső lécet találta el. Újabb 17 perc után már eredményes tudott lenni a Diósgyőr: Zamostny kezére pattant a labda a 16-oson belül, a megítélt 11-est Lukács lőtte a bal alsóba (1-0). A hajrában még Lőrinczy is próbálkozott, 16-ról leadott lövését ki tudta ütni Antal. Az utolsó percekben pedig Zamostny egy kavarodás végén egyenlíthetett volna, de Könyves blokkolt a saját ötösénél.

A Diósgyőr a 66. percben növelhette volna előnyét, amikor Lukács lépett ki nagy ziccerben, de fölé bombázott. Tíz perccel később Cseke volt centikre a gólszerzéstől, lövése egy kevéssel a bal kapufa mellé pattant.

Több gól már nem született, így a DVTK 1-0-s győzelemmel lepte meg magát saját születésnapján. Legutóbbi 13 bajnokijából 11-et megnyerve menetelnek az élvonal felé a miskolciak.

Jegyzőkönyv

NB II, 22. forduló

Diósgyőr-Tiszakécske 1-0 (Lukács 34.)

Diósgyőr: Danilovic - Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Medgyes - Lőrinczy, Bényei, Bertus (Cseke, 66.) - Könyves (Jurek, 66.), Eppel, Lukács

Tiszakécske: Antal - Oláh, Vachtler (Winkler, 59.), Máté, Végső, Farkas (Geiger, 75.), Biben (Gyurján, 59.), Balázs, Kiss, Szekér (Erdei, 75.), Zamostny (Vólent, 59.)

Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.