NB II: A Diósgyőr szűkös győzelemmel lepte meg magát a 113. születésnapon - tovább menetelnek az élvonal felé

A DVTK Lukács Dániel 11-esből szerzett góljával verte 1-0-ra a Tiszakécskét a klub 113. születésnapján.
Budai László 2023. február 6., hétfő 20:49
Szerző: Budai László 2023. február 6., hétfő 20:49

Hazai fölényt hozott a Diósgyőr-Tiszakécske NB II-es bajnoki első félideje. A miskolciak a 17. percben veszélyeztettek először, ekkor Lőrinczy jobb oldalról beívelt labdáját Bárdos fejelte kapura, ezt Antal kiütötte, majd Könyves 16-ról, félfordulatból a felső lécet találta el. Újabb 17 perc után már eredményes tudott lenni a Diósgyőr: Zamostny kezére pattant a labda a 16-oson belül, a megítélt 11-est Lukács lőtte a bal alsóba (1-0). A hajrában még Lőrinczy is próbálkozott, 16-ról leadott lövését ki tudta ütni Antal. Az utolsó percekben pedig Zamostny egy kavarodás végén egyenlíthetett volna, de Könyves blokkolt a saját ötösénél.

A Diósgyőr a 66. percben növelhette volna előnyét, amikor Lukács lépett ki nagy ziccerben, de fölé bombázott. Tíz perccel később Cseke volt centikre a gólszerzéstől, lövése egy kevéssel a bal kapufa mellé pattant.

Több gól már nem született, így a DVTK 1-0-s győzelemmel lepte meg magát saját születésnapján. Legutóbbi 13 bajnokijából 11-et megnyerve menetelnek az élvonal felé a miskolciak.