NB I: A ZTE idegenben szakította meg a Gyirmót idei veretlenségét

A vendég kék-fehérek győztesgólját Koszta Márk szerezte, akinek ez volt a tizedik gólja a szezonban.
Póczik Dávid 2022. február 19., szombat 18:57
Szerző: Póczik Dávid 2022. február 19., szombat 18:57

A 18. percben az első igazi lehetőség máris gólt hozott. Tajti szögletét sikerült a zalaegerszegieknek a röviden megcsúsztatni, a labdára pedig Koszta érkezett és néhány méterről a kapuba pofozta a labdát (0-1).

A 42. percben életjelet adott magáról a Gyirmót, ekkor Varga Barnabás fejelt kapura és tornáztatta meg Demjént, de a kapus résen volt és szögletre hárította a labdát. Az első félidő utolsó másodperceiben Lesjak hozta a labdát jobbról befelé, ballábas lövését Rusák csak kiütni tudta.

A második játékrész elején Hasani vállalt el egy szabadrúgást közel 30 méterről, ám a bal alsó sarokra tartó kísérletét Demjén könnyű szerrel megfogta. Az 59. percben Halilovic előtt adódott lövőhelyzet, de próbálkozása Majorról szögletre pattant.

A 92. percben még Meschack cselezett a gyirmóti kapu előterében és lőtt, de próbálkozásában nem volt elég erő, Rusák könnyedén ölbe vette. Idegenbeli győzelmével a ZTE pontszámban beérte a negyedik MOL Fehérvárt, míg a Gyirmót maradt a kilencedik helyen.

NB I, 21. forduló

Gyirmót - ZTE 0-1 (Koszta 18.)

Gyirmót: Rusák - Major, (Szegi 72.), Csörgő, Hajdú, Zeke - Klimovich (Herjeczki 72.), Vass, Nagy - Hasani, Varga B. (Medgyes 56.), Cvetanoski (Simon A. 56.)

ZTE FC: Demjén - Lesjak, Serafimov, Kálnoki-Kis, Bedi - Sankovic, Halilovic, Meschack, Spoljaric (Gergényi 88.), Tajti (Huszti 94.) - Koszta (Szalay 75.)

NB I: A Paks hátrányból visszajött, hatgólos meccsen ikszelt a dobogós Kisvárdával
A Kisvárda akár fél óra után lezárhatta volna a találkozót, de a végén be kellett érniük az egy ponttal.
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.