A Dunaszerdahely legyőzésével avatta fel az új Illovszky-stadiont a Vasas - videók

Kapusbravúrokkal tarkított lendületes mérkőzésen múlta felül a szlovák bajnokságban ezüstérmes DAC-t a Vasas.
Csakfoci Admin 2019. július 5., péntek 22:34
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 5., péntek 22:34

A mérkőzés előtt a Dunaszerdahelyen megszokottaknak megfelelően az Ismerős Arcok - Nélküled című dalának közös eléneklése szolgált felvezetésül.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Így szólt a Nélküled a stadionavatón ❤? #hajravasas #vasasfc

Vasas FC Official (@vasasfc) által megosztott bejegyzés,

A DAC kezdett jobban, Vida Kristopher 20 méterről a felső lécet találta el, majd nem sokkal később 16-ról alig lőtt mellé - áll a vasasfc.hu összefoglalójában. Bő negyedóra után Connor löketét ütötte ki Rados. A 25. percben mi is veszélyeztettünk, Király éles szögből lőtt, Jedlicka védett. A 34. percben Kostrna került nagy helyzetbe, de Rados újra bravúrral védett. Közvetlenül a szünet előtt Balajti próbálkozása ment kicsivel mellé.

A második félidő elején többet kezdeményeztek a hazaiak, de a kapuk nem forogtak veszélyben. A 60. percben Kalmár tekert fölé egy 23 méteres szabadrúgást, két perccel később pedig Divkovic lőtt a kapu fölé közelről.

A 73. percben Kun 7 méterről leadott lövését Viczián a gólvonalról vágta ki. A 78. percben Nagy Zoárdot lökték fel a 16-oson belül, amiért Solymosi játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Birtalan magabiztosan értékesítette (1-0), majd a 88. percben 22 méterről gyönyörűen csavart a bal sarokba (2-0), így magabiztos győzelemmel avatta fel az új Illovszky Rudolf Stadiont.

Vasas – DAC 2-0 (Birtalan 78. - 11-ből, 88.)

Vasas, 1. félidő: Rados – Terbe, Szilágyi, Tóth B., Lakatos – Hinora, Kovács M., Daróczi – Rétyi, Balajti, Király

Vasas, 2. félidő: Szmola (Bősz) – Hinora, Viczián, Tóth D., Hajdú – Kovács M., Gál, Szatmári – Tóth L, Nagy Z., Birtalan

Így köszönték meg a szurkolók a csapatnak a győzelmet ❤? #hajravasas #vasasfc

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.