Újpesten egy nappal korábban jött a Halloween: 6 gól, 3 piros lap és thriller a Puskás ellen

Hat gól, karaterúgás, vitatott újpesti és két felcsúti piros lap: igencsak mozgalmas és izgalmas lett a lila-fehérek és a Puskás Akadémia vasárnapi bajnokija (3-3).
Dudás Gábor 2022. október 30., vasárnap 16:50
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 30., vasárnap 16:50

A Puskás Akadémiáé volt az első lövés (blokkolták Baluta kísérletét), majd a hazaiak is aktzivizálták magukat, elsősorban pontrúgásaik révén. Az első gól viszont így is a vendégeké lett: a 12. percben, egy szöglet után Batik sarokkal tette tovább a labdát, a hosszún érkezett Puljic, aki közelről nem hibázott (0-1).

Néhány perccel később kis híján egyenlített az Újpest, de Katona tekerése végül kevéssel elkerülte a jobb felsőt, majd nem sokkal később Csoboth került ziccerbe, de Stronati óriásit mentett az utolsó pillanatban. Az egyre csak érő egalizálás a szöglet után viszont már összejött, Diaby már negyedik fejesgólját szerezte az idényben (1-1).

A 34. percben egy újabb nagy és meglehetősen vitatott fordulópont következett. Csoboth esett el Mezghrani mellett a 16-oson belül, de 11-es helyett a második sárga járt műesésért az újpesti szélsőnek. Bogár játékvezető és a VAR sem látott semmit, pedig a visszajátszások alapján is úgy tűnt inkább, hogy a védő volt szabálytalan.

Paprikássá vált a hangulat, például a hazai kispadnál, ahol Kruscic és stábja sem értette az ítéletet, de a pályán is kemény jelenetek játszódtak le, a legkeményebb a 46. percben: Baluta egy karaterúgással találta gyomorszájon Onovót - itt egyértelmű volt a kiállítás.

A fordulás után a Puskás kezdeményezett többet, ami a helyzetek számán is meglátszódott. Nagy Zsolt, majd Kiss Tamás veszélyes lövésében is benne volt a (vendég)gól.

A 64. percben aztán Ormonde-Ottewill elkésett becsúszással rúgta fel Pauljevicet, a megítélt 11-est pedig Antonov a kapu közepébe vágta, fordítottak a lilák (2-1).

A hajrára fordulva Hornyák Zsolt a támadósoron frissített, ami szinte azonnal be is jött. Az alig két perce beállt Zahedi a büntető előtt hibázó Ormonde-Ottewill bal oldali beadását fejelte 11 méterről a földre, a labda pedig a bal sarokban kötött ki a 78. percben (2-2).

De itt még nem volt vége - közel sem. A 82. percben Spandler kapta meg a második sárgáját, a megítélt szabadrúgást pedig Csongvai elé készítették le, a hazaiak kapitánya tolt egyet a labdán, majd 32 méterről nagy gólt lőtt a bal sarokba (3-2).

Erre is volt válaszuk azonban a már emberhátrányban küzdő felcsútiaknak: Ezúttal Mezghrani adott be, jobbról, Zahedi pedig Diabyt megelőzve, 10 méterről csúsztatott a kapu jobb oldalába (3-3).

Így alakult ki a 3-3-s döntetlen Újpesten, ami igazán egyik csapatnak sem jó, de tény, hogy igencsak emlékezetes összecsapást vívtak a felek.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Újpest - Puskás Akadémia 3-3 (Diaby 25., Antonov 65. - 11-esből, Csongvai 85., ill. Puljic 12., Zahedi 78., 87.)

Piros lap: Csoboth (34.), ill. Baluta (46.), Spandler (82.)

Újpest: Nikolic - Antonov, Diaby, Csongvai, Pauljevic - Mack (Kastrati, 60.), Onovo, Katona (Bjelos, 70.), Szabó - Gouré (Junior Tallo, 70.), Csoboth

Puskás Akadémia: Tóth - Mezghrani, Stronati, Spandler, Ormonde-Ottewill - Kiss T. (Gruber, 76.), van Nieff (Corbu, 70.), Batik, Nagy Zs - Baluta, Puljic (Zahedi, 76.)

17:30: Ferencváros - ZTE

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.