Fotó: pfla.hu

Hornyák: "Kicsit szigorúbban kritizáltam a bírókat, mert..." - cserejátékosa jobb lehet, mint Zahedi

Így látta a két edző, Hornyák Zsolt és Szabó István a Puskás Akadémia-Kecskemét NB I-es mérkőzést.
Budai László 2022. augusztus 20., szombat 9:06
Szerző: Budai László 2022. augusztus 20., szombat 9:06

Puskás Akadémia-KTE 1-1

A mérkőzés összefoglalója itt.

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - A nézők számára biztosan érdekes mérkőzés volt, főleg azok a villámlások, amik miatt csúszott a találkozó kezdése. Számomra ez szokatlan helyzet volt, de ugyanúgy az ellenfél számára is - nagyon sokat vártunk a játékoskijáróban. Az ellenfél kezdett jobban, az első félidőben ezt lehetett látni, rúgtak is egy olyan gólt, amit nem szerettünk volna, mert arra készültünk, hogy hátul stabilak legyünk, elöl pedig gyors támadásokkal, Kiss Tomin és a gyors játékosokon keresztül előre törünk.

A második félidőbe viszont nagyon jól szálltunk be, meg kell dicsérnem Colley-t, aki nagyon nagy energiát és intenzitást hozott a játékunkba. Ha így folytatja, meg tudja előzni Zahedi teljesítményét is, nagyon aktív, kéredzkedik is a kezdőbe, és ezt én meg is szeretném neki adni a jövőben, ha így fog viselkedni, ahogy a mai mérkőzésen.

- A cserék felfrissítettek minket, idő kérdése volt, mikor rúgjuk a második gólt. Kicsit szigorúbban kritizáltam a bírókat, mert más meccseken tudunk 6-7 perceket hosszabbítani, most pedig csak háromperces hosszabbítás volt. Többet vártam, persze voltak helyzeteink a végén, igaz, az ellenfélnek is megvolt a ziccere. Ha Skriben Alen helyzete gólt hoz, megnyerjük a mérkőzést. Amit kicsit hiányoltam a csapatomtól, az a türelem volt, amikor kivártunk, eredményesek is tudtunk lenni. (pfla.hu)

Szabó István (KTE): - Törtem a fejem a kezdés előtt, hogyan is lehet kezelni ezt a helyzetet, ami a csúszással jár, hiszen ez mentálisan és fizikálisan sem egyszerű helyzet. Nekünk viszont sikerült, mert jól indult számunkra a meccs. Készültünk a Puskás játékfelépítéséből, melyre az egyik ellenszer az átlövés volt, ez be is jött. Szervezettek voltunk végig, ült az elképzelés, amit kidolgoztunk. Az első félidőben főleg alacsony, kombinatív játékosokra épített a Puskás, majd fordulás után jöttek a magas embereik és a beadások. Próbáltunk erre is készülni, de nem volt érdemtelen a hazaiak egyenlítése. A végén mindkét oldalon adódtak nagy ziccerek is, ennek tükrében igazságos a döntetlen. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a játékosaim, csak gratulálni tudok nekik. Köszönjük szurkolóink támogatását, hiszen szép számmal kísérték el a csapatot. (kecskemetite.hu)

Fradi: Török sztárcsapat tett ajánlatot az alapemberért - valóban zajlanak az egyeztetések a transzferről
Külföldi sajtóhírek szerint a Besiktas 1,7 millió eurós ajánlatot tett Samy Mmaee játékjogáért.