Öt gólt hozott az NB I színmagyar csatája - videó

4-1-re győzött a Paks a Budafok ellen az OTP Bank Liga 20. fordulójának első vasárnapi meccsén. Mindkét csapat csupa magyar játékossal állt fel.
Dudás Gábor 2021. február 7., vasárnap 16:02
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 7., vasárnap 16:02

11-11 magyar játékossal kezdett mindkét csapat, ami ritkaságszámba megy az NB I elmúlt idényeit tekintve.

Hatalmas fölényben játszott a Paks az első félidőben a Budafok ellen, és a hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést: Osváth adott középre, a menteni igyekvő Jagodics pedig a saját kapujába juttatta a labdát (1-0).

A 19. percben növelték előnyüket a paksiak: Nagy passzolt Szabónak, aki 14 méterről, éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

Ezt követően is támadásban maradtak a zöld-fehérek. A 33. percben Bognár 21 méteres kemény löketét ütötte ki Póser, majd egy perccel később 18-ról próbálkozott, de akkor is figyelt a budafoki kapus.

A vendégek csak elvétve jutottak el Hegedüs kapujáig, de komoly helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

A második félidő egy hazai helyzettel kezdődött: Szabó ugratta ki Hahnt, aki két védő között 14 méterről alig lőtt mellé. Az ellentámadás végén Zsóri lőtt két csel után 17-ről, Hegedüs másodszorra megfogta a labdát. Egy perccel később Zsóri lépett ki ziccerben, Hegedüs azonban remek ütemben mozdult ki és tisztázott.

Az 55. percben Nagy elesett két védő között a tizenhatoson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Hahn a jobb sarokba gurította (3-0).

A 62. percben szépített az újonc: a csereként beállt Takács lőtte ki 20 méterről a paksi kapu jobb sarkát (3-1).

A játékrész közepén Huszti lépett Nagy lábára a büntetőterületen belül, ezúttal azonban elmaradt a 11-es. A meccs utolsó negyedére picit elkényelmesedett a Paks, a vendégek pedig ezt kihazsnálva több veszélyes szituációt is kialakítottak a hazai kapunál, Kovács kapufát is lőtt.

Gólt azonban már csak a hazaiak hoztak össze, a 18 éves Szendrei fejezett be egy kontrát, kialakítva a 4-1-s végeredményt és megszerezve első NB I-es gólját.

A Paks ezzel fellépett a negyedik helyre, a Budafok viszont maradt a 11., kieső pozícióban.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Paksi FC – Budafok 4-1 (Jagodics 3. – öngól, Szabó 19., Hahn 55. – 11-esből, Szendrei 93., ill. Takács 62.)

A meccs részletes krónikája itt!

Paks: Hegedüs - Lenzsér, Böde, Szabó J - Osváth, Tamás O., Bognár I., Bertus, Nagy R. - Ádám M., Hahn

Budafok: Póser - Margitics, Jagodics, Oláh B., Zeke - Filkor, Csonka - Ihrig-Farkas, Kovács D., Szabó M. - Zsóri

16:15: ZTE-Puskás Akadémia - élőben itt!

18:30: Ferencváros - MOL Fehérvár