NB I: Tovább tart a Paks remek szériája, magabiztos győzelem hazai pályán - videók

Már az elejétől kezdve kézben tartotta a Kaposvár elleni találkozót a Paks, amely a szezonban harmadjára is legyőzte Waltner Róbert együttesét. A tolnaiak így zsinórban már hét meccse veretlenek.
Nyikes Zoltán 2020. június 17., szerda 18:45
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. június 17., szerda 18:45

A hat bajnoki óta veretlen Paks a már kieső Kaposvárt fogadta a 30. forduló szerdai játéknapjánának első meccsén.

A hazaiak már az első percektől magukhoz ragadták a kezdeményezést, többnyire a Kaposvár térfelén zajlott a játék, Szakály és Haraszti pedig lövéssel is jelezte, hogy a Paksnak ma is csak a három pont az elfogadható. A mezőnyfölénynek pedig a 20. percben meg is lett az eredménye, Bertus szabadrúgása után a sorfalban álló Nagy Tamás kezére pattant a labda a 16-oson belül, ezért 11-est adott Solymosi, a büntetőt pedig Hahn higgadtan a bal alsóba gurította, Laky a másik irányba vetődött.

Ezt követően is kontrollálta a játékot Osztermájer Gábor csapata, nem sokkal később ez újabb találatban mutatkozott meg: a 33. percben Osváth felívelése után Könyves mellel készítette le a labdát lövésre Hahnnak, aki elől azonban tisztáztak a védők, de csak Harasztiig jutott a játékszer, a paksi támadó pedig 11 méterről nagy erővel a bal sarokba bombázott, 2-0.

Az első félidőben végül a Kaposvár előtt is adódott egy lehetőség, de Pintér 21 méterről elvégzett szabadrúgása 1-1,5 méterrel ment a bal felső sarok fölé.

A játék képe a második 45 percre sem változott, már a szünet után nem sokkal helyzetbe került a Paks: Haraszti beadása után Szabó érkezett a bal oldalon üresen, fejelésénél azonban egy közbelépő lábról szögletre pattant a labda.

A hazaiak újabb gólja azután született, hogy a mostani idényben a pályára lépésekor rendre veszélyesen játszó Sajbán Mátét felborította a tizenhatoson belül Pintér, amiért újabb 11-est ítélt Solymosi. A büntetőnél ezúttal Haraszti célzott pontosan a jobb alsóba, így megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját.

Öt perccel később az addig kevésszer játékba avatkozó Holczernek kellett résen lennie, miután Keresztes egyedül vezette rá a labdát, a paksi kapus végül bravúrral védett. A hajrában még a Paksnak is akadt egy nagy helyzete: Sajbán megnyert egy fejpárbajt, majd a jobb oldalról remekül tálal középre laposan, Szakály a kaputól 6 méterre azonban fölé lőtt.

A Paks végül a harmadik találkozóját is megnyerte a Kaposvár ellen, így fontos három pontot gyűjtött be.