NB I: Győzelemmel folytatódott a Puskás Akadémia veretlenségi sorozata

Zsinórban kilencedik meccsén sem talált legyőzőre a Puskás Akadémia.
Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 17:23
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 17:23

A hazaiak kezdtek talán kezdeményezőbben, de a Puskás Akadémia szerezte az első gólt. Egy gyors ellentámadás végén Corbu első lövését még védte Nagy, de a kipattanóból már eredményes volt a középpályás (0-1).

A Paks igyekezett rákapcsolni, de a vendégek jól tördelték a játékot, így igazán nagy helyzet nem alakult ki a felcsúti kapunál. A 38. percben azonban így is egyenlítettek a hazaiak: az első gólnál lemaradó Kinyik jobb oldali beadása után Varga Barnabás szépségdíjas fejest küldött 11-12 méterről a kapu bal oldalába (1-1).

Az első félidő ráadásában Zahedi lövését védte bravúrral a paksiak kapusa.

A vendégek támadtak többet a fordulás után, de a gólra egészen a félidő közepéig várniuk kellett. A 68. percben, Kiss Tamás felívelt labdája után Favorov az ötösről fejelt a bal alsóba. A VAR is megvizsgálta az esetet, majd hosszas tanakodás után Erdős játékvezető érvényesnek ítélte a találatot (1-2).

Tíz perccel később pedig el is dőlt a találkozó. Ismét egy gyors vendégkontra és egy pontos befejezés, Baluta 16-ról, külsővel lőtt remekül a kapuba (1-3).

A hajrában Komáromi lövésében is benne volt a gól, de Nagy szépen védett. Maradt az 1-3 a nyolc sárga lapot is hozó találkozón, az NB I-ben immáron kilenc mérkőzés óta veretlen Puskás Akadémia pedig győzelmével fellépett a tabella harmadik helyére.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Paksi FC - Puskás Akadémia 1-3 (Varga B. 36., ill. Corbu 7., Favorov 67., Baluta 78.)

Paks: Nagy G. - Kinyik (Debreceni, 62.), Kádár T., Szélpál, Osváth - Windecker, Balogh - Hahn (Papp K., 46.), Szabó B. (Gyurkits, 78.), Bőle (Haraszti, 78.) - Varga B.

PAFC: Tóth B. - Mezghrani (Nagy Zs., 73.), Stronati, Batik, Spandler, Rutherford - Kiss T. (Komáromi, 80.), Favorov, Baluta, Corbu (Slagveer, 80.) - Zahedi (Gruber, 65.)

18:00: Ferencváros - DVSC

Magabiztos szerb reakciók a sorsolásra: "A magyarok érkeztek leggyengébbként a balkáni csoportba"
Szerbiában a visszhangok egyértelműek: a saját csapatukat tartják a legesélyesebbnek az Európa-bajnoki selejtezők G-csoportjában.