NB I: Bognár Györgyre megint lecsapott a mumusa, idén továbbra is százszázalékos a kiesőjelölt

Az NB I 22. fordulójának szombat délutáni összecsapásán hiába duplázott Ádám Martin, a Gyirmót 3-2-e legyőzte a Paksot idegenben, ezzel pedig Csertői Aurél továbbra is százszázalékos Bognár György ellen.
Csakfoci Admin 2022. február 12., szombat 16:39
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 12., szombat 16:39

Izgalmas és kellően eseménydús első félidőt hozott a Paks és a Gyirmót összecsapása. A hazaiak némileg kezdeményezőbben léptek fel, ennek ellenére mégis a kiesés ellen menekülő vendégek szerezték meg a vezetést, mondhatni, szinte a semmiből. A 16. percben Osváth késett el és szabálytalankodott Cvetanoskival szemben a hazai tizenhatoson belül, az elmúlt hetekhez hasonlóan Varga ezúttal is gólra váltotta a megítélt büntetőt.

A 25. percben tovább növelte előnyét a Gyirmót, egy bedobás után hibázott a tolnai védelem, a hetek óta remek formában futballozó Varga lecsapott a labdára és a kapujából kifutó Rácz mellett higgadtan elgurította a játékszert. Könnyen mutathatott volna 0-3-at az eredményjelző, ehelyett Hasani ziccerben a bal kapufa mellé lőtt. A játékrész végére felpörögtek az események, előbb Ádám szépíteni tudott, Windecker pedig megkapta a piros lapot érő második sárgáját is.

A szünet után már azt is gondolhattuk, hogy Varga megszerzi élete első mesterhármasát az élvonalban, azonban a találatot lesállás előzte meg. A házigazda átvette az irányítást, és a 72. percben összejött az egyenlítés:

egy bal oldali szögletet követően a magyar válogatott keretébe követelt, ám még a meghívóra váró Ádám Martin fejjel vette be Rusák kapuját, ezzel már a 20. bajnoki gólját érte el az idei kiírásban.

A hajrában leült leült a mérkőzés képe, a mezőnyben folyt a játék, aztán a 82. percben egy ritkán látható kavarodás játszódott le a Paks kapuja előtt. Böde és Tamás is kétségbeesetten próbálta szerelni Klimovichot, de sehogy sem akart összejönni. Az alig pár perce csereként beállt Ventura jókor volt jó helyen és 9 méterről Rácz kapujába lőtt. Az igazsághoz hozzátartozik, a szituációt sokáig vizsgálta a VAR... mindhiába, a szlovák védekező középpályás érvényes gólt szerzett.

Az eredmény már nem változott, Csertői Aurél továbbra is százszázalékos Bognár György ellen: a két szakembernek ez volt a hatodik egymás elleni találkozója - ebből három a másodosztályban -, és mind a hatszor Csertői aktuális csapata nyert.

NB I, 20. forduló

Paksi FC-Gyirmót 2-3 (Ádám 39., 72., ill. Varga 17. - büntetőből, 25., Ventura 82.) - kiállítva: Windecker 41. (Paksi FC)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Paksi FC: Rácz - Medgyes, Tamás, Szélpál, Osváth - Nagy R. (Balogh 59.), Kesztyűs (Vas 83.), Windecker, Sajbán - Ádám, Böde

Gyirmót: Rusák - Major, Csörgő, Hajdú, Zeke - Klimovich, Vass, Nagy P. (Ventura 79.). - Hasani (Szegi 92.), Varga B. (Simon A. 78.), Cvetanoski (Medgyes 67.)

Révészt felbosszantotta az egyik főszponzor meccs utáni üzenete, az újpesti edző szerint nem kaptak meg egy 11-est - értékelések
Így értékelte a látottakat a két szakember az Újpest-Kisvárda (0-0) NB I-es bajnokit követően.