NB I: Waltnerék a Debrecen ellen tértek vissza a győzelem útjára

A Paks Balogh Balázs találatával szerezte meg a három pontot.
Budai László 2022. szeptember 10., szombat 17:24
Szerző: Budai László 2022. szeptember 10., szombat 17:24

Már a 3. percben vezethetett volna a Loki, Dzsudzsák bal oldalról, az alapvonal közeléből középre ívelt szabadrúgását Baráth P. fejelte veszélyesen kapura, de csapattársában, Deslandes-ban elakadt a labda. A másik oldalt Lenzsér jobb alsó felé tartó fejesét tolta ki Hrabina.

Az első gólt végül a paksiak szerezték: Nagy R. bal oldali beadását Balogh B. csúsztatta közelről Hrabina kapujába (1-0).

A 36. percben Kyziridis ment el egy remek csellel a 16-oson belül, bal oldalt, majd éles szögből közelről lőtt, de a labda végül a kapufát és Ráczot is érintve szögletre pattant.

A játékrész első helyzete a Lokié volt, Kyziridis bal oldali beadását Babunski fejelte közelről a bal kapufa mellé. Az 50. perc után felpörögtek az események: Rácz előbb Szécsi "estében" leadott próbálkozását, majd Dzsudzsák lövését védte. Ezután egy debreceni "tűzijáték" végén Varga B. blokkolt a könyökével egy lövést a gólvonal előtt, Farkas Ádám játékvezető először 11-est ítélt, de visszanézték az esetet, majd végül nem adták meg a büntetőt.

A Paks Balogh B. 17 méteres tekerése után járt közel az újabb gólhoz, de a felső léc megmentette a debrecenieket.

A hajrában a Loki ment előre a döntetlenért, de nem sikerült betalálnia. A Paks így két vereség után a Debrecen ellen tért vissza a győzelem útjára (1-0).

NB I, 8. forduló

Paksi FC-DVSC 1-0 (Balogh B. 20.)

Paksi FC: Rácz - Osváth, Kádár (Szélpál, 87.), Lenzsér, Kinyik - Windecker, Papp - Nagy R., Hahn (Bőle, 87.), Balogh B. (Gyurkits, 81.) - Varga B.

DVSC: Hrabina - Bévárdi, Deslandes, Romanchuk, Ferenczi - Dzsudzsák, Baráth P., Varga J. (Lagator, 29.) - Szécsi, Kyziridis (Sós, 81.) - Babunski.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.