Fotó: vasasfc.hu

NB I-es edzőmeccsek: A Vasas 120 perces meccsen, triplával győzött, a ZTE megszorongatta a lengyeleket - eredmények

A Vasas Zimonyi Dávid vezérletével háromgólos győzelmet aratott a negyedik edzőmeccsén, míg a ZTE sokáig jól tartotta magát a Slask ellen, de végül a hajrában fordítottak a lengyelek.
Nyikes Zoltán 2022. július 6., szerda 13:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 6., szerda 13:05

Vasas-Komáromi FC

Az angyalföldi együttes a negyedik edzőmérkőzését játszotta szerda délelőtt, az Illovszky Rudolf stadion melletti hibrid füves pályán - az ellenfél a szlovák másodosztályú Komáromi FC volt.

A Vasas klubhonlapjának élő közvetítése szerint a kétszer hatvanperces találkozón a több nagy helyzet után végül a 30. percben szerezte meg a vezetést az NB I-es csapat, ekkor Sztojka küzdött meg a labdáért, a kaputól 14 méterre, megelőzte a kifutó Lakyt, és a kapu közepébe lőtt.

Az egyenlítés a második 60 perces etapban jött össze a vendégeknek, a 79. percben egy baloldali szöglet után középen Saláta emelkedett a legmagasabbra, és 8 méterről a léc alá fejelt. A 97. minutumban újra a Vasasnál volt az előny, miután Zimonyi a bal felső sarokba lőtt 17 méterről. Négy perccel később ismét Zimonyi volt eredményes tizenegyesből, amit Pátkai buktatása miatt ítélt meg a játékvezető. A végeredményt is a 24 éves csatár állította be: Pekár szöglete után a hosszú saroknál Zimonyi estében közelről a hálóba pofozta a labdát - mesterhármas.

Felkészülési mérkőzés, Fáy utcai edzőpálya

Vasas–Komáromi FC (szlovák II.) 4-1 (Sztojka 30., Zimonyi 97., 101. - 11-esből, 114., ill. Saláta 79.)

Vasas: Dombó – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Sztojka, Hinora, Berecz – Ihrig-Farkas, Bobál, Radó.
A 41. perctől: Jova – Hidi P., Baráth, Litauszki – Hidi M, Vida, Szilágyi Sz., Deutsch, – Cipf, Novothny, Géresi.
A 81. perctől: Uram – Szilágyi Z., Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Kovács Dominik, Puskás Zs., Pekár, Zimonyi, Szalai.

ZTE FC–Slask Wroclaw

Ricardo Moniz csapata is a negyedik edzőmérkőzésén lépett pályára, a ZTE ellenfele szerda délelőtt a lengyel élvonalbeli Slask Wroclaw volt Szlovéniában.

A vezetést a lengyel együttes szerezte meg Dennis Jastrzembski révén a 17. percben, majd még a szünet előtt sikerült fordítania a ZTE-nek. Előbb a 20 éves támadó, Szalay Szabolcs egyenlített a 32. percben, majd öt perccel később Tajti Mátyás volt eredményes tizenegyesből.

A hajrát azonban a Slask bírta jobban és hat perc alatt fordított Piotr Samiec-Talar és Quintana találataival.

A mérkőzés összefoglalója

Felkészülési mérkőzés, Zrece, Szlovénia

Zalaegerszegi TE FC–Slask Wroclaw 2-3 (Szalay 32., Tajti 37 - 11-esből, ill. Jastrzembski 17., Samiec-Talar 77., Quintana 82.)

ZTE FC I. félidő: Demjén - Gergényi, Kálnoki-Kis, Mocsi, Bedi - Meshack, Sankovic, Tajti, Májer – Szalai, Németh D.

ZTE FC II. félidő: Gyurján - Mim, Safranov, Csóka, Gergényi – Meshack (Papp Cs., 85.), Tajti (Boros, 85.), Kovács, Milovanovikj, Klausz, Manzinga

NB I-es edzőmeccsek: Nagy Dzsudzsák-gól zárta le a felkészülési időszakot – az összes nyári találkozó egy helyen
Rengeteg edzőmérkőzést játszanak az OTP Bank Liga csapatai a nyári holtszezonban is. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkezünk a felkészülési találkozókról. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!
Orosz Pál az átigazolásokról
Az FTC vezérigazgatója elárulta, Jansennek komoly helyekről voltak más ajánlatai. A játékoskeret kapcsán arról beszélt, "nagy mozgásokra nem kell számítani".