MTI/Illyés Tibor

NB I: Csercseszov különválasztaná a meccset és az eredményt, Huszti úgy érzi, sokáig domináltak, a Honvéd edzője szerint nem volt borzalmas a mezőnyjátékuk

Kondás Elemér, Srdjan Blagojevic, Waltner Róbert, Dean Klafuric, Sztanyiszlav Csercseszov és Huszti Szabolcs is értékelt a vasárnapi bajnoki meccsek után.
Privacsek András 2022. november 6., vasárnap 23:00
Szerző: Privacsek András 2022. november 6., vasárnap 23:00

Vasas - Debrecen 0-3

Kondás Elemér (Vasas): - Ellenfelünk sokkal jobban játszott az első félidőben, de megalapozta a DVSC játékát a gól is. Nagyon szép találat volt, nem is tudtunk vele mit kezdeni, a másik kettőt viszont mi ajándékoztuk a Lokinak, de ennek ellenére jobban játszottak, mint mi. A második félidőben változtattunk, sokkal kevesebbszer jöttek át a térfelünkre és a kapunk elé, de a támadójátékunk nem volt elég hatékony ahhoz, hogy betaláljunk az ellenfél kapujába. (vasasfc.hu)

Srdjan Blagojevic (Debrecen): - Gratulálok a srácoknak, mindent teljesítettek, amit kértem tőlük. Nagyon elégedett vagyok az első félidőben nyújtott produkcióval, kontrolláltuk a mérkőzést. A szünet után is jól reagáltunk a Vasas változtatásaira, lényeges, hogy nem kaptunk gólt. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy úgy érezhettük, nem idegenben, hanem otthon játszunk. A legfontosabb, hogy fejlődést látok a csapatnál. (dvsc.hu)

Paks - Honvéd 5-0

Waltner Róbert (Paks): - Ezúttal bementek a helyzeteink. A Zalaegerszeg és a Vasas ellen is voltak lehetőségeink, ám azok sajnos kimaradtak, ma jó napot fogtunk ki. Minden vereségből lehet tanulni, nem szabad a homokba dugni a fejünket, viszont egy ilyen győzelem után sem szabad elszállnunk magunktól. Helyén kell kezelni mindkettőt, továbbra is keményen kell dolgozni. Nem minden nap rúg az ember öt gólt, csinálnunk kell tovább, hogy újabb sikerek jöjjenek. A mérkőzés nem indult könnyen, fegyelmezettek voltunk, fókuszáltunk a védekezésre, mindenki odatette magát. Jó ütemben szereztük a gólokat, továbbá a félidőben arra kértem a srácokat, kezdjük úgy a második játékrészt, mintha 0-0 lenne az állás. Tettünk egy jó lépés a gödörből kifelé, innentől a következő mérkőzésre koncentrálunk. (paksifc.hu)

Dean Klafuric (Honvéd): - Az első félidőben kaptunk két gólt rögzített helyzetből, előtte voltak lehetőségeink, nagy helyzeteink. A harmadik gól volt a fordulópont, ahol összeomlottunk. Nem tudom azt mondani, hogy a mezőnyjátékunk borzalmas lett volna. A második félidőben nem hoztuk azt, amit az elsőben, a Paks átvette az irányítást a mérkőzés felett. A szurkolóink nem ezt érdemelték. (M4 Sport)

Mol Fehérvár FC - Ferencváros 2-2

Huszti Szabolcs (MOL Fehérvár FC): - Azzal kezdeném, hogy szeretnék gratulálni a Ferencvárosnak a csoportelsőséghez és ahhoz, hogy tavasszal is Európában szerepelhetnek - szerintem ez az egész magyar labdarúgásnak jót tesz, nekünk is ilyen célokat kell kitűznünk magunk elé. A mai mérkőzés kifejezetten színvonalas volt, úgy éreztem, hogy sokáig dominálni is tudtunk, többet birtokoltuk a labdát, viszont többször meg tudott minket kontrázni a Ferencváros. A meccs végére mindent egy lapra feltéve támadtunk, szerkezetet váltottunk, 4-3-3-ban fejeztük be a meccset, Palkó pedig “8-asba” szállt be Houri mellé. Sérülés miatt ki kellett hagynia egy kis időt, de mondtam neki a meccs előtt, hogy mindenképpen számítok ma a játékára, remek gólt is szerzett. Remélem az egyenlítő találat valamilyen szinten születésnapi ajándék volt a 30. évfordulóját ünneplő RBD-nek is! Nagyon tetszett a második gólunk után a csapat és a stáb reakciója, a gólörömnél lehetett látni, hogy mindenki nagyon együtt van, mindenki kiteszi szívét-lelkét azért, hogy sikeres legyen a csapat. Szerintem látszik a fejlődés rajtunk, de nem szabad ezzel megelégednünk, mennünk kell tovább, hiszen szerdán már Újpesten lépünk pályára. (molfehervarfc.hu)

Sztanyiszlav Csercseszov (Ferencváros): - Nem volt könnyű pályára lépnünk a csütörtöki mérkőzés és hosszú utazás után. Voltak helyzeteink, de sokkal jobban kellett volna kihasználni azokat, hogy elkerüljünk egy ilyen végeredményt. A játékosoknak azt mondtam, hogy külön kell választani a meccset és az eredményt. Magával a mérkőzéssel elégedettek lehetünk, az eredménnyel nem – jelentette ki a tréner. - Abszolút nem okozott meglepetést az ellenfél. A múlt évben is egy igazán kemény és nehéz mérkőzést játszottunk itt, igazából azt kaptuk, amire számítottunk. (fradi.hu)