NB I: A 92. percben dőlt el a Debrecen és a Kövesd bajnokija

Sokáig 0-0-s döntetlenre állt a mérkőzés, a 92. percben azonban Sós találatával megszerezte a három pontot a Debrecen.
Budai László 2022. november 9., szerda 19:54
Szerző: Budai László 2022. november 9., szerda 19:54

Az első helyzet a vendégeké volt a DVSC-Mezőkövesd bajnokin: egy hosszú indítást Drazic vett át, majd 14 méterről, ballal a jobb alsó felé lőtt, Megyeri vetődve védett.

A következő negyed óra sajnos a sérülésekről szólt. Kuttor Attilának a 12. percben kellett cserélnie, miután egy becsúszásba Cseri sérült bele, a combsérülést szenvedett kövesdi csapatkapitányt Brtan váltotta. A Loki sem volt sokkal szerencsésebb, Bárány egy sprint után kért cserét, neki korábbi izomsérülése újult ki.

A félidő közepén ismét Drazic próbálkozott veszélyesen, igaz, közeli fejesénél minden bizonnyal lesen állt, kísérlete pedig fölé is ment. A Debrecen legnagyobb esélye a játékrész hajrájában jött el, ekkor Szécsi maradt le centikkel a csereként beállt Do. Babunski bal oldali beadásáról.

A debreceni Dorian Babunski után a másik oldalon testvére, David is feltűnt egy vendégtámadásnál, 25-ről lőtt is, fölé. Majd jött a szokásos Drazic-helyzet, a csatár ezúttal Vajda bal oldalról középre tekert szabadrúgása után fejelt a jobb alsó felé, Megyeri vetődve tolta oldalra a labdát.

Az első hazai kapura lövésre a 69. percig kellett várni, ekkor Ferenczi cselezett befelé balról, majd  19-ről a jobb alsó felé tüzelt, de Piscitelli magabiztosan hárított. Majd annyira belejött a Loki, hogy Dzsudzsák kapu elé rúgott labdája után Bódi lehetett volna gólveszélyes, de Piscitelli kapujából kirepülve mentett szépen. Sőt, rögtön ezután a meccs legnagyobb helyzetét is kihagyták a debreceniek, miután Manrique bal oldali jó beadását Do. Babunksi négy méterről, nagy helyzetben mellé fejelte.

Amikor már úgy tűnt, hogy 0-0-val ér véget a találkozó, jött Dzsudzsák beadása és Babunski fejese, amit nagy bravúrral még fogott Piscitelli, a kipattanót azonban Sós a kapuba vágta (1-0).

NB I, 15. forduló

DVSC-Mezőkövesd 1-0 (Sós 92.)

DVSC: Megyeri - Kusnyír (Bévárdi, 59.), Dreskovic, Romanchuk, Ferenczi J. - Varga J. (Baráth, 59.), Manrique - Kyziridis (Sós, 70.), Dzsudzsák, Szécsi (Bódi, 70.) - Bárány (Do Babunski, 25.).

Mezőkövesd: Piscitelli - Vajda (Schmiedl, 86.), Lukic, Pillár, Kállai K. - Karnitski, Da. Babunski, Cseri (Brtan, 12.) - Besirovic, Drazic, Molnár (Vadnai, 74.).

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)