NB I: Kodro kétszer is megvillant, szűkösen nyert a Vidi a nagyot küzdő Kövesd ellen

Kodro duplájával otthon tartotta a három pontot a Fehérvár, hiába jött vissza a meccsbe a második félidő elején a Mezőkövesd.
Póczik Dávid 2022. szeptember 10., szombat 21:51
Szerző: Póczik Dávid 2022. szeptember 10., szombat 21:51

A 14. percben Cseri beadását Drazic fejelte kapura 10 méterről, nem sokkal a kapufa mellé. A 25. percben Kastrati a jobb oldalról adott be egy labdát, Kodro az ötösön érkezett és a bal alsóba fejelt, 1-0.

A 36. percben Cseri tekert a kapu elé egy szabadrúgást, amire Karnitski érkezett, de ő a léc fölé bólintott. A félidő ráadásában Nagy lőtt ballal a kapura, de a labda Negoról szögletre pattant.

A fordulást követően Besirovic jobboldali beadása után Drazic megigazította a labdát, majd nagy erővel a jobb alsóba lőtt, 1-1.

Az 59. percben Dárdai ugratta ki mesterien Kodrót, de ő hosszan vette át a labdát, így az a kapus zsákmánya lett. Öt perccel később Vajda csinált meg egy cselt a 16-oson belül, majd jobb felső fölé tekert.

A 73. percben Dárdai került ziccerbe, de 13-14 méteres lövését védte Piscitelli, a kipattanót pedig kivágták szögletre a kövesdiek. A 81. percben Dárdai ballábas beadására nagyszerűen érkezett Kodro és a bal sarokba fejelte a labdát, 2-1.

Hiába akart a Mezőkövesd, a borsodiak pont nélkül maradtak Fehérváron. A Fehérvár ezzel a győzelemmel feljött a hetedik helyre a tabellán.

OTP Bank Liga, 8. forduló

MOL Fehérvár-Mezőkövesd 2-1 (Kodro 25., 81. ill. Drazic 50.)

MOL Fehérvár: Kovács - Serafimov, Larsen, Stopira - Nego, Pokorny (Lednev 63.), Pinto, Dárdai (Makarenko 88.), Hangya (Zivzivadze 70.) - Kodro (Heister 88.), Kastrati.

(cserék: Rockov, Schön, Makarenko, Zivzivadze, Shabanov, Bese, Heister, Bamgboye, Lednev, Bumba)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K. (Kállai Z., a szünetben), Lukic, Pillár, Schmiedl - Karnitski (Selmani 90.), Nagy G. - Besirovic, Cseri, Vajda - Drazic (Bobál 79.)

(cserék: Tordai, Bobál, Lakvekheliani, Molnár, Kállai Z. Selmani, Qaka)

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.