BL: Tíz ember ellen hajrázva esett ki a Vidi - jöhet az EL-csoportkör

1-1-es döntetlennel ért véget az AEK-Vidi visszavágó, így a görög bajnok jutott a BL-csoportkörbe, míg a magyar aranyérmes az Európa Liga főtábláján folytatja. Kevésen múlt a nagyobb bravúr, Juhászék ugyanis a 80. perctől emberelőnyben játszhattak és volt is sanszuk a hosszabbításra.
Dudás Gábor 2018. augusztus 28., kedd 22:58
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 28., kedd 22:58

Jobban kezdett az AEK, irányította a mérkőzést és szinte a félpályán sem engedte át sokáig a hátrányban is inkább védekező magyar bajnokot. Sok volt az eladott labda a vendégcsapatnál, a görögök viszont veszélyes szituációkat tudtak kialakítani, igaz, a védelmet feltörni így sem sikerült nekik.

Aztán a 30. percben, szinte a semmiből majdnem vezetést szerzett a Vidi: Lazovic gyönyörűen tekert szabadrúgásból kapura, de Barkas nagyot védve kiütötte a labdát a léc alól. Jöttek a válaszok is: a 31. percben Kovácsik hárította szépen a portugál Simoes 22 méteres bombáját, újabb egy perccel később pedig Mantalos nagyon kellemetlenül megpattanó beadását ütötte ki bravúrral a magyar kapus.

A félidő hajrájában előbb Hadzic hibázott, majd inkább sárga kapot érően rántotta le a kapu felé induló Lopest, a 45. percben aztán Livaja egy szlalom végén bikázott nem sokkal a jobb felső mellé. 0-0 lett az első játékrész vége.

Ami szinte rémálomszerűen kezdődött a Vidinek. A 47. percben Fiola rántotta meg a lengyel bíró szerint Lopes mezét - 11-es. A büntetőt Mantalos magabiztosan vágta be a büntetőt (1-0). Öt perccel később majdnem jött az egyenlítés, épp Fiola beadása után rúgta Oikonomou kis híján a saját kapujába a labdát.

Negónak meg a kapus segített, amit kis is használt az idényben egyelőre remekül futballozó francia! Az 57. percben, Lazovic passza után Nego a jobbösszekötő helyén megindult a kapu felé, Barkas rosszul jött ki, a francia pedig átemelte a hálóőrt és egyenlített (1-1). Nem sokkal később majdnem jött a dupla is: Nego 17 méterről, fordulásból és centikkel lőtt a bal kapufa mellé. Megint csak pár perc telt el, amikor Scepovic ballal tüzelt, Barkas pedig kitolta a jobb alsóból a labdát.

Benn volt ekkor a meccsben, hogy akár fordíthat is a Vidi, a 80. percben pedig fokozódtak az izgalmak. Simoes rúgta fel hátulról Pátkai a 16-os előtt, de Lopes lett a főszereplő, miután egy fejelésért piros lapot kapott. Lazovic újabb veszélyes tekerését aztán újra védte Barkas. A görögök persze elkezdték rutinosan az időt húzni, cserékkel is tördelték a játékot, és végül sikerrel jártak, bár a 8(!) perces visszavágó legvégén Jugász lábában ott volt a hosszabbítást jelentő gól.

A lefújás után némi kakaskodás is kialakult, Livajával és Lazoviccsal a főszerepben, a szerb támadó sárga lapot is kapott.

Nikolic a Vidi BL-kiesése után: "Az AEK nem jobb csapat, de ez most talán így reális"
Nagyon elégedett a vezetőedző.

Bajnokok Ligája, playoff-visszavágó:

AEK Athén - MOL Vidi FC 1-1 (Mantalos 48. - 11-esből, ill. Nego 57.) - piros lap: Lopes (AEK, 80.)

A csoportkörbe jutott az AEK (3-2), az Európa Liga főtáblájára a Vidi.