Nem jött össze a bravúr: Nyert, de búcsúzott az EKL-től a Kisvárda

Az első fél órában két gólt is szerzett a Kisvárda, azonban a második félidőben szépített a Molde, így 4-2-s összesítéssel a norvég csapat jutott tovább.
Póczik Dávid 2022. augusztus 11., csütörtök 22:50
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 11., csütörtök 22:50

A Kisvárdának háromgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia a norvég Molde elleni, harmadik körös EKL-selejtező hazai visszavágóján. A norvégiai mérkőzésen sokáig meccsben voltak a szabolcsiak, azonban a Molde első - lesről született - gólja után összeesett a csapat.

A 14. percben megszerezte a vezetést a Kisvárda. Egy rosszul hazaadott labdára Asani csapott le, elvitte a labdát a kapus mellett, majd higgadtan, ballal, 16 méterről az üres kapuba passzolta a labdát, 1-0.

A gól után a Molde is helyzettel jelentkezett. Fofana vitte el a labdát a kapus mellett, miután két védőt is megelőzött, lövésénél kisodródott, így jobbal, hét méterről a rövid felső mellé lőtt.

A 29. percben Mesanovic tálalt Asani elé, aki ballal, 14 méterről a jobb alsóba passzolta a labdát, 2-0. Pár perccel később Fofana jobbal a bal alsó mellé lőtt az ötös bal sarkáról, miután Mannsverk ugratta ki szépen.

A félidő hátralévő része több lehetőséget nem hozott, így 2-0-s várdai vezetésnél vonultak be az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően Leoni balról jövő, ballábas beadását Mesanovic öt méterről a bal alsó mellé fejelte. A 61. percben Melnyik távoli bombáját szedte ki a kapus a jobb felső sarokból, nagyot vetődve.

A 69. percben Mannsverk kapott egy pazar hosszú indítást és ment szembe a kapussal. A középpályás higgadtan, jobbal a bal alsóba rúgta a labdát 14 méterről, 2-1.

A találkozó több gólt és helyzetet nem hozott. Pazar első félidő után úgy tűnt, összejöhet a bravúr a kisvárdai csapatnak, azonban sokba került az idegenbeli három gól, így végül 4-2-s összesítéssel a Molde jutott tovább.