NB I: Még mindig háromcsapatos az aranyharc - a Kisvárda a kiesőjelöltet verte

A Puskás Akadémia után a Kisvárda is hozta a hazai meccsét (1-0) az OTP Bank Liga 24. fordulójában.
Dudás Gábor 2022. március 13., vasárnap 16:22
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 13., vasárnap 16:22

Mesanovicé volt az első helyzet, de Rusák simán védte a 10 méteres fejesét. A másik oldalon már jóval nehezebb dolga volt Dombónak: a 17. percben Medgyes közeli bólintását, majd nagyjából egy perccel később Simon kísérletét is bravúrral hárította.

A félidő közepén Asani veszélyes beívelése lepte meg kis híján a vendégek kapusát, majd Hajdú sérülése, ápolása, majd visszatérése jelentett némi eseményt. Kisebb gyirmóti lehetőségek után aztán a Kisvárda alakított ki komolyabb helyzetet, a 38. percben Melnyik nagyon kevéssel tüzelt a jobb kapufa mellé 22 méterről.

A 45. percben pedig érkezett a hazaiak vezető gólja: egy eladott után Rusák még védeni tudott, de Asani beadása után Mesanovic már erőszakosan a kapuba talált (1-0).

A fordulás után a Kisvárda uralta inkább a játékot, de Prenga fejesét (61. perc) leszámítva nagyobb helyzete a házigazdának sem volt. A vendégek közben inkább távolról próbálkoztak (kevés sikerrel), komolyabb veszélyt viszont egészen a 77. percig nem okoztak, ekkor Nagy Patrik 17 méteres lövését védte eldőlve Dombó.

A hajrában gyűrték egymást a csapatok, de a kapuk nem forogtak mér igazán veszélyben, így maradt az 1-0. A Kisvárda zsinórban a hatodik hazai meccsén maradt veretlen és a Puskás Akadémiával azonos pontszámmal áll a táblázat harmadik helyén. A 17 órától Székesfehérváron pályára lépő és listavezető FTC előnye jelenleg két pont az üldöző duó előtt.