NB I: Későn ébredt a ZTE a 10 emberrel is a dobogóra ugró Kisvárda ellen - videó

Az első és a második félidő elején is betalált a Kisvárda Zalaegerszegen, utána azonban gólt kapott, majd emberhátrányba is került nagyjából egy perc alatt. Ennek ellenére végül elvitte a három pontot a kék-fehérektől.
Dudás Gábor 2020. november 8., vasárnap 16:23
Szerző: Dudás Gábor 2020. november 8., vasárnap 16:23

Az NB I 10. fordulójában a ZTE 815 néző előtt fogadta a Kisvárdát Zalaegerszegen. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Babati éles szögből lőtt, Dombó biztosan fogta a labdát, majd Könyves kapott jó labdát, befelé cselezett, lövése kevéssel suhant el a jobb oldali kapufa mellett. A vezetést azonban a vendégek szerezték meg: Szépe buktatta Bumbát a tizenhatoson belül az alapvonalnál, a megítélt tizenegyest Viana lőtte laposan a kapu bal oldalába (0-1).

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A 23. percben Hej bal oldali beadását Melnyik csúsztatta meg, de a labda Demjén közében kötött ki, majd a 30.-ban Szépe csúsztatása után Lesjak fejelt, Dombó magabiztosan fogta a léc alá tartó labdát.

A szünet után gyorsan megduplázta előnyét a Kisvárda: Egy elpattanó labda találta meg a kaputól picit jobbra Navratilt, a rosszul helyezkedő védők lemaradtak róla, a légiós pedig Demjén lábai között a kapuba lőtt (0-2).

Dombó bizonytalankodása után szépíthetett volna a Kisvárda, majd kettős cserét eszközölt a koronavírus-fertőzés után a kispadra visszatérő Boér Gábor, és jött is a ZTE-gól: Gergényi beadására érkezett a csereként beállt Koszta, és a jobb felsőbe vágta a labdát (1-2).

Egy perccel a szépítés után Viana megkapta második sárga lapját, így emberelőnybe kerültek a hazaiak.

ZTE-részről újabb kettős csere jött, míg Supka Attila egy helyen változtatott, a várdaiak emberhátrányban is stabilan védekeztek. És ez így is maradt a meccs végéig, a ZTE csak egy lesről szerzett kapufáig jutott a csereként beállt Dragóner révén. A várdaiak 2-1-s győzelmükkel felléptek a dobogóra, megelőzve a MOL Fehérvárt.