Fotó: kisvardafc.hu

Magyar válogatott lenne az NB I-es román játékos - azt állítja, Rossi már megkereste

Claudiu Bumba elmondása szerint már Marco Rossi is érdeklődött iránta, a játékos pedig meg is kezdte az állampolgársághoz szükséges eljárásokat.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 23., hétfő 15:38
Fotó: kisvardafc.hu
Claudiu Bumba elmondása szerint már Marco Rossi is érdeklődött iránta, a játékos pedig meg is kezdte az állampolgársághoz szükséges eljárásokat.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 23., hétfő 15:38

A Kisvárda román játékosa, Claudiu Bumba a Gazeta Sporturilornak adott nyilatkozatában elmondta, hogy megkezdte a magyar állampolgárság megszerzéséhez szükséges eljárásokat, és nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy a magyar válogatottban játsszon.

A nagybányai születésű középpályás 2012 és 2015 között három barátságos mérkőzésen lépett pályára a román válogatottban, majd ezt követően a Hapoel Tel Aviv játékosaként is kapott ugyan meghívót, de egyetlen percet sem játszott.

– Talán ha adnak 5-10 percet a bizonyításra, akkor másképp alakult volna a sorsom, de még most sem késő. Ha így folytatom a játékot és a csapatommal az első 3-4 között végzünk, akkor talán ismét felfigyelnek rám. Ha pedig nem, akkor felveszem a magyar állampolgárságot. Ez nem vicc, az olasz szövetségi kapitányuk volt az egyik meccsünkön és megkérdezte, hogy megvannak-e a papírjaim. Még nincsenek meg, de szeretném megszerezni az állampolgárságot. Vannak még honosított játékosok a magyar válogatottban, nyitottak erre. Elkezdtem az állampolgársági eljárást. Van egy dédnagymamám, aki Magyarországról származik, és így könnyebb lesz állampolgárságot kapnom. A román válogatottban szeretnék játszani, de ha nem kapok lehetőséget, és ide pedig hívnak... Szeretnék egy selejtezőn is játszani, talán majd az Európa-bajnokságért. Itt megbecsülnek, ami jól esik számomra. Ha nincs esélyem annak az országnak a válogatottjában játszani, ahol születtem, akkor ennyi volt... – mondta Bumba a GSP Live-nak.

A támadó középpályás 2019 nyarán került a Kisvárdához, amelynek színeiben 66 tétmérkőzésen játszott, ezeken pedig 11 gólt és 13 asszisztot jegyzett a Transfermarkt statisztikái szerint.

Olvastad már?
NB II: Négy forduló után máris kirúgták a korábbi sikeredzőt
Már nem Nagy Sándor irányítja a másodosztályú Tiszakécske csapatát.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
Tovább az összes átigazoláshoz