Fotó: facebook.com/kecskemetite

NB I: 11-esből sem lehetett gólt lőni a KTE kapusának, megvan az újonc első győzelme

Az első félidőben Katona Bálint kihasználta a kövesdi védelem egyik megingását, ez pedig döntőnek bizonyult, mert a hazaiak kapusa, Varga Bence remek napot fogott ki.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 19:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 19:50

A szombati játéknap első mérkőzésén nyeretlen csapatok csaptak össze, az újonc Kecskeméti TE látta vendégül a Mezőkövesdet.

1. félidő

Nem kezdődött túl nagy tempóban a találkozó, így a semmiből érkezett a hazaiak vezető találata a 13. percben: Nagy Krisztián ívelte előre a labdát a 16-oson belülre, ahol Katona Bálint a rosszul kimozduló kapus és Bobál között a hálóba csúsztatott, 1-0.

Hat perccel később a hazai kapusnak, Varga Bencének kellett résen lennie, amikor Besirovic a baloldalról, kissé éles szögből vette célba szabadrúgásból a rövid felsőt, a hálóőr azonban szögletre tenyerelt.

A 25. percben mindkét oldalon hatalmas gólszerzési lehetőséget láthatott a közönség, előbb Djuaranovic közeli ziccerét fogta Piscitelli, az ellentámadásból pedig Drazicot buktatta Szalai a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Cseri a jobb alsót vette célba, Varga pedig érezte az irányt és védeni tudott.

A 33. minutumban is kis híján egyenlített a Kövesd, ekkor Cseri-Molnár-Vajda volt a labda útja, utóbbi nagy helyzetben lőhetett, de az MTK Budapesttől kölcsönben lévő Varga ismét szépen védett.

2. félidő

Rögtön egy veszélyes kövesdi szöglettel indult a második etap, de Pillár csúsztatása után Drazic maradt le centikkel a labdáról. A 64. percben Drazic lefejelt labdája után három védő között harcolta ki magának lövőhelyzetet a csereként pályára lépő Jurina, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput.

A szintén a kispadról érkező Banó-Szabó a túloldalon rövid időn belül kétszer is majdnem betalált, előbb közeli lövését védte nagy bravúrral, lábbal Piscitelli, majd a rövidre tartó kísérlete ment kevéssel a jobb alsó mellé.

A 84. percben a meccs legszebb jelenetét láthattuk: Jurina ollózott tíz méterről, a remek formában védő Varga viszont ezt is kiszedte a léc alól.

A hajrában még mindkét kapu előtt adódott lehetőség, előbb a csereként beállt Katona Máté lövését védte Piscitelli, majd Selmani lőtt kevéssel fölé a túloldalon. A KTE végül a hármas sípszóig megtartotta az előnyét, így megvan az újonc első győzelme az NB I-ben.

NB I, 3. forduló

Kecskeméti TE–Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (Katona B. 13.)

KTE: Varga B. - Szalai G., Pejovic, Szabó A. - Sági (Banó-Szabó, 46.), Katona B. (Katona M., 86.), Nagy K., Vágó (Meskhi, 46.), Zeke - Szabó L. (Tóth B., 64.), Djuranovic (Szuhodovszki, 64.).

Kövesd: Piscitelli - Bobál, Karnitski, Pillár (Selmani, 76.) - Kállai K. (Madarász, 46.), Besirovic, Cseke (Nagy G., 46.), Cseri (Kis, 59.), Vajda - Molnár (Jurina, 59.), Drazic.

EL: A Fradi minden eddiginél kedvezőbb helyzetben - így várhatják a csoportkört továbbjutás esetén
Az előző évekkel ellentétben a zöld-fehérek ezúttal a harmadik kalapból várhatják majd az EL-csoportkör sorsolását, ha túljutnak az íreken.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)