Fotó: honvedfc.hu

Honvéd-betli az NB I-ben: A sereghajtó mindhárom pontot elvitte a Bozsikból

Nir Bardea összehozott egy kiállítást és egy tizenegyest, ami döntően befolyásolta a Gyirmót elleni bajnoki végkimenetelét.
Nyikes Zoltán 2022. január 29., szombat 21:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. január 29., szombat 21:22

A nyolcadik helyen álló Honvéd a sereghajtó Gyirmótot fogadta az NB I szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén.

Az első játékrész nem igazán hozott közönségszórakoztató játékot, az egyaránt felforgatott kezdővel felálló csapatok többnyire a mezőnyben harcoltak egymással, a kapusokat nem nagyon dolgoztatták meg. Rusák első komolyabb védése a 31. percig kellett várni, ekkor Lukic bal alsóba tartó lövését hárította a gyirmóti kapus.

A 46. percben már komolyabb hárításra volt szüksége, amikor Lukic balról érkező beadását fejelte 11 méterről kapura Petrusenko, Rusák azonban kiszedte a jobb felsőből.

A fordulás után nagyot javult a Gyirmót játéka, ezt pedig Hasani életerős lövése érzékeltette az 51. percben, ám ez a kísérlet még kevéssel elment a bal felső mellett.

A 65. percben Baráth hibája után Varga ugratta ki szépen Cvetanovskit, aki egyedül törhetett kapura, ám nem volt túl gyors a labdavezetése és mire lövésre lendült a lába, már beérte az egyik hazai védő.

Négy perccel később fordulópontjához érkezett a mérkőzés: Farkas játékvezető a videóbírózást követően úgy látta, hogy Bardea a 16-oson belül Hajdú arcába könyökölt, amiért sárgát kapott, és mivel ez volt neki a második, így a bíró kiállította a Honvéd védőjét. De ez még nem minden, 11-est is lőhetett a Gyirmót: a házi góllövőlistát vezető Varga Barnabás egy laza mozdulattal a kapu közepébe passzolta a büntetőt, Szappanos elment balra - 0-1.

A 75. percben közel járt a második gólhoz a Gyirmót, de Nagy a jobb alsó sarok mellé lőtt egy akrobatikus, félollózó mozdulattal.

A hajrában és a hatperces hosszabbításban sem tudott veszélyeztetni az enervált támadójátékot bemutató Honvéd - sőt, Hasani előtt adódott ziccer a végén, de nem élt vele, a hazaiaknak pedig a második félidőben nem volt kaput eltalált lövésük sem -, így a Gyirmót mindhárom pontot elvitte a Bozsikból és ezzel el is mozdult az utolsó helyről - holnapig legalább is mindenképp.