Hivatalos: Kameruni védőt igazolt a Honvéd - Kanadában az év játékosa volt

Bejelentették a kispesti klub harmadik nyári érkezőjét.
Csakfoci Admin 2019. július 4., csütörtök 18:40
Bejelentették a kispesti klub harmadik nyári érkezőjét.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 4., csütörtök 18:40
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Budapest Honvéd vezetősége hosszas egyeztetéseket követően megállapodott a kanadai-kameruni Macdonald Nibával, így Amadou Moutari és Lefkovits Robi után a 24 éves belső védő klubunk harmadik nyári igazolása - jelentette be a honvedfc.hu.

A 185 centi magas játékos Kamerunban született, az University of Buea és a Cinyodev FC együttesében szerepelt, majd Kanadába igazolt, ahol a North Toronto Nitros labdarúgójaként futballozott. A hiányposztra érkező, bal lábas belső védő 18 mérkőzésen hét gólt szerzett, az év védőjének választották az Ontario állambeli első ligában, és a bajnokság álomcsapatába is bekerült.

A Transfermarkt által 250 ezer euróra tartott Niba 2017 telén lett a szlovákiai Nyitra játékosa, amellyel az előző szezonban a hetedik helyen végzett, és színeiben 25 mérkőzésen lépett pályára. A 24 esztendős hátvéddel a Honvéd kétéves szerződést kötött.

 

Átigazolások
DVTK
Sentic új klubja
A Diósgyőrt elhagyó Karlo Sentic hazatért, és a horvát élvonalbeli Slaven Belupo együttesében folytatja pályafutását.
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.    
Tovább az összes átigazoláshoz