Hivatalos: Kameruni védőt igazolt a Honvéd - Kanadában az év játékosa volt

Bejelentették a kispesti klub harmadik nyári érkezőjét.
Csakfoci Admin 2019. július 4., csütörtök 18:40
Bejelentették a kispesti klub harmadik nyári érkezőjét.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 4., csütörtök 18:40
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Budapest Honvéd vezetősége hosszas egyeztetéseket követően megállapodott a kanadai-kameruni Macdonald Nibával, így Amadou Moutari és Lefkovits Robi után a 24 éves belső védő klubunk harmadik nyári igazolása - jelentette be a honvedfc.hu.

A 185 centi magas játékos Kamerunban született, az University of Buea és a Cinyodev FC együttesében szerepelt, majd Kanadába igazolt, ahol a North Toronto Nitros labdarúgójaként futballozott. A hiányposztra érkező, bal lábas belső védő 18 mérkőzésen hét gólt szerzett, az év védőjének választották az Ontario állambeli első ligában, és a bajnokság álomcsapatába is bekerült.

A Transfermarkt által 250 ezer euróra tartott Niba 2017 telén lett a szlovákiai Nyitra játékosa, amellyel az előző szezonban a hetedik helyen végzett, és színeiben 25 mérkőzésen lépett pályára. A 24 esztendős hátvéddel a Honvéd kétéves szerződést kötött.

 

Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz