Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Európa Liga: Ezért játszott szürke mezben a Fradi Barcelonában

Az Európai Labdarúgó Szövetség előírása alapján a harmadik számú meznek jelentősen el kell térnie a klubszínektől.
Nyikes Zoltán 2019. szeptember 21., szombat 11:30
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Az Európai Labdarúgó Szövetség előírása alapján a harmadik számú meznek jelentősen el kell térnie a klubszínektől.
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. szeptember 21., szombat 11:30

A Ferencváros meglepte a szurkolóit az Espanyol elleni idegenbeli Európa Liga-mérkőzésen. Az 1-1-re végződött összecsapáson eddig nem látott, szürke színű mezben lépett pályára a gárda. Az ok a kontinentális szövetség (UEFA) előírásaiban keresendő.

Ugyanis a kupasorozatokban résztvevő együtteseknek

olyan szerelésben kell játszaniuk, amely eltér az aktuális vetélytársétól – előzetesen háromféle garnitúrát hitelesít az UEFA.

Az FTC első számú meze zöld-fehér csíkos, a második tiszta fehér. Az előírások alapján a harmadiknak jelentősen el kell térnie a klubszínektől – például ezért sárga a spanyol Barcelonáé és rózsaszínű az olasz Lazióé. Minden esetben a pályaválasztó csapat élvez előnyt, ez csütörtökön este az Espanyolnak kedvezett, amely fehér mezt húzhatott magára, így kizárva a Fradi első és második számú szerelését – írja a blikk.hu.

A Fradi menedzsmentje a konzervatívabb stílusú szürkét választotta. Ami aztán szerencsét hozott, hiszen a Ferencváros az előzetesen esélyesebbnek tartott spanyol klub otthonában ért el értékes döntetlent.

Neked ajánljuk
Átigazolások
DAC
Bősze Olaszországban
Hivatalos: a DAC fiatal magyarját, Bősze Leventét - végleges vételi opcióval - egy évre kölcsönvette a Serie A-s Como. A transzferhez a FIFA ámenje is kellett, miután a játékos még csak 16 éves.
FTC
Traoré továbbállt
Máris távozott török klubjától Adama Traoré, aki a nyáron hagyta el a Ferencvárost.
Inter Miami
Pintér Dániel
Az Inter Miami hivatalosan is kölcsönvette Pintér Dánielt az Inter Miami II-től.
Tovább az összes átigazoláshoz