Belgrád, 2022. október 6. A szerb csapat gólöröme az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában játszott Crvena zvezda – Ferencváros mérkõzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2022. október 6-án. MTI/Koszticsák Szilárd

EL: Erősen vitatott tizenegyes és álomgól is volt, simán kikapott a Fradi Belgrádban - videók

Könnyű síppal befújt büntetővel szerzett vezetést a Zvezda, amely ezt követően még három gólt szerzett, a Fradi részéről csak egy válasz érkezett.
Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 20:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 20:42

Az Európa Liga-csoportkör harmadik fordulójában a Crvena zvezda otthonába látogatott a Ferencváros. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző az AS Monaco elleni előző EL-meccshez képest egy helyen változtatott, Ryan Mmaee helyett ezúttal Franck Boli volt a csatár. Az is eldőlt kevéssel a találkozó előtt, hogy nem fog pályára lépni a Crvena zvezda egyik legértékesebb játékosa, a csütörtöki napon megsérült Osman Bukari, aki a padra sem ülhetett le, mint ahogyan a rutinos védő, Nemanja Milunovic sem.

1. félidő

A 8. percben Traoré beadása után került át Laidounihoz a labda a baloldalra, a 16-oson belülre, aki 10 méterről lőhetett, de Gobeljic blokkolt, majd pár perccel később Pesic lövése ment el a jobb alsó mellett.

A 27. percben aztán a semmiből vezetést szerzett a Zvezda: Gobeljic beadása után Ivanic fejese pattant a háttal álló Wingo kezére - úgy, hogy közben Ivanic még támaszkodott is a Fradi-játékosra -, a játékvezető pedig VAR-ozást követően 11-est ítélt. Kanga magabiztosan a jobb felső sarokba vágta a büntetőt - 1-0.

Nyolc perccel később jött a következő hazai gól: baloldalról, az alapvonalról, Samy Mmaee mellől érkezett Pesic beadása, középen pedig Mitrovic megszelídítette a labdát, kapura fordult és a léc alá bombázott.

A 43. percben egy szöglet utáni középre kifejelt labdát lőtt kapura kapásból Tokmac, de túlméretezte.

2. félidő

Sajnos a fordulás után sem változott a játék képe, a szerbeknek a mai mérkőzésen minden bejött.

Az 50. minutumban a Botka mögé befutó Gobeljic jobbról passzolt középre az üresen érkező Kataihoz, aki 16 méterről kilőtte a jobb alsót.

Tíz perccel később Kanga talán élete gólját lőtte: kissé baloldalról, 24 méterről hatalmas bombát ragasztott a bal felsőbe, 4-0.

A becsületgólt végül összehozta a Fradi: a 71. percben Wingo ért el egy hosszú indítást a jobboldalon, majd középre adott laposan, Zachariassen pedig 6 méterről a kapus lábai között a hálóba helyezett, 4-1.

Ezt követően Dibusz percei következtek, előbb Ivanic lövését szedte ki a jobb felsőből, majd nagyszerűen mozdult ki a kapuból a kilépő Kangával szemben.

Az utolsó tizenöt perc csendesen csordogált, Ryan Mmaee még lőtt egy kapufát, de újabb gól nem született, a Crvena tehát simán megverte a Fradit a harmadik csoportmeccsen.

Európa Liga, H csoport, 3. forduló

Crvena zvezda–Ferencváros 4-1 (Kanga 27. - 11-esből, 60., Mitrovic 35., Katai 50., ill. Zachariassen 71.)

Zvezda: Borjan - Gobeljic, Erakovic, Dragovic (Nikolic, 72.), Rodic - Mitrovic (Pankov, 62.), Sanogo (Srnic, 62.), Kanga (Mustapha, 80.), Ivanic - Katai (Motika, 72.), Pesic.

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Knoester, S. Mmaee, Botka (Pászka, 77.) - Besic (Vécsei, 57.), Laidouni (Gojak, 66.) - Traoré, Zachariassen, Tokmac (Marquinhos, 66.) - Boli (R. Mmaee, 57.).