A Fradi román csapattól kapott ki, a Vidi győzelemmel kezdett - videók

Lanzafame még egyenlített Gheorghe Hagi csapata ellen Törökországban, de az újabb román gólra már nem volt válasza a Ferencvárosnak. A Vidi Spanyolországban verte 2-0-ra az egykori német bajnok Kaiserslauternt.
Dudás Gábor 2019. január 14., hétfő 17:54
Szerző: Dudás Gábor 2019. január 14., hétfő 17:54

FTC - VIITORUL

2-1-re kikapott első törökországi felkészülési mérkőzésén a Ferencváros, amely a román élvonalbeli Viitorul Constanta csapatával találkozott.

Az FTC többek között Böde Dániellel a kezdőben lépett pályára, Szerhij Rebrov két kísérleti "vegyescsapatot" küldött pályára a találkozón. A Gheorghe Hagi vezette román gárda - soraiban az egykori kiváló játékos fiával, Ionuttal - a 17. percben szerzett vezetést: Vodut léphetett ki ziccerben és magabiztosan a kapuba gurított. Az első félidő legnagyobb helyzete is a románok előtt adódott, Achim lehetőségénél Holczer védett nagyot - derül ki a fradi.hu tudósításából.

A fordulás után teljesen új tizeneggyel érkezett a Fradi, jött Lanzafame és Petrjak is, ők hozták össze aztán az egyenlítő gólt. A 64. percben az ukrán szélső készítette le a labdát az olasz csatárnak, aki értékesítette is a helyzetét. Nem sokáig maradt azonban az ikszes meccsállás, hét perccel később Pitu fejelt közelről a bal alsóba.

A hajrában Petrjak és Lanzafame előtt is adódott még lehetőség, de gól már nem esett, vereséggel kezdett tehát az FTC Törökországban.

Edzőmérkőzés (Törökország):

Ferencváros - Viitorul Constanta 1-2 (Lanzafame 64., ill. Vodut 17., Pitu 71.)

FTC, I. félidő: Holczer - Lovrencsics G., Blazic, Takács, Leandro - Gorriaran, Sigér - Varga R., Wilmots, Amadou - Böde

FTC, II. félidő: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak - Sihnevich

VIDI - KAISERSLAUTERN

A meccs elején kezdeményezőbben lépett fel a Vidi, a fehérváriak már az 1. percben helyzetbe kerültek: az újonnan igazolt Futács lőtt kapura 19 méterről, azonban a távoli kísérletet Lennart szögletre tudta ütni. A folytatásban továbbra is nyomott a Vidi, majd a 14. percben megszerezte a vezetést: Nikolov szöglete után Juhász fejjel volt eredményes (1-0).

A félidő feléhez közeledve a németek is próbálkoztak becsülettel, de Tujvel állta a sarat. A 30. percben Scsepovics hozta helyzetbe Futácsot, aki egyedül vezette a labdát kapura, azonban a lövésébe bele tudott kapni a németek kapusa, majd a gólba tartó labdát az egyik védő kivágta, így 1-0-ás Vidi előnnyel mentek a pihenni a felek.

A fordulás után megduplázta előnyét a Vidi: Nego beadását Hodzic kezelte le, aki egy pattanás után 7 méterről a kapuba bombázott. A kapott gól után Jonic próbálkozott lövéssel, de Kovácsik magabiztosan védett. A 63. percben még a németek riogattak egy bal szélről érkező lapos beadással, de a fehérváriak kapusa ismét hárítani tudott.

A hátralévő szűk fél órában nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, mezőnyjátékkal teltek a percek - és maradt a 2-0-ás Vidi győzelem az egykori német bajnok, jelenleg harmadosztályú Kaiserslautern ellen Spanyolországban.

Edzőmérkőzés (Spanyolország):

MOL Vidi FC - Kaiserslautern 2-0 (Juhász 14., Hodzic 48.)

Vidi, I. félidő: Tujvel - Nego, Juhász, Tóth, Tamás - Milanov, Nikolov, Elek, Sós - Scsepovics, Futács

Vidi, II. félidő: Kovácsik - Nego (Réti 84.), Mocsi, Vinícius, Hangya - Kovács, Berecz, Pátkai, Huszti - Hodzic, E. Hadzic

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)