A MOL Fehérvár 28 éves szélsője, Ivan Petrjak is a Sahtar Donyeckhez igazol. A játékos új szerződése 4 évre szól.
Rövid időn belül Ivan Petrjak lett a második ukrán válogatott játékos, aki az NB I-ből a Sahtarhoz kerül, hiszen nemrég az FTC támadója, Olekszandr Zubkov is Donyeckbe igazolt.
A MOL Fehérvár 28 éves futballistája négy évre írt alá régi-új csapatához a hétfői bejelentés szerint.
Petrjak a 2018/19-es szezonban került kölcsönben a Sahtartól a Ferencvároshoz (36 mérkőzés, 6 gól, 12 gólpassz), de végül nem a zöld-fehérek, hanem a Fehérvár vásárolta ki ukrajnai szerződéséből 2019 nyarán. A Vidinél 124 mérkőzésen 28 gól és 26 assziszt volt a mérlege az itt eltöltött három éve alatt.
A szélső 2020 májusában debütált az ukrán válogatottban, ahol mostanáig 5 mérkőzésen lépett pályára.
Olvastad már?
Így erősítenek a nyáron az NB I-es csapatok - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári átigazolási időszakban, az érkezők, a távozók és a jelöltek terén. Körkép az eddig történtekről.
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).