Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: A Vidi nagy felzárkózása Debrecenben folytatódott tovább

A MOL Fehérvár már az első félidőben kétgólos előnyt alakított ki, a hajrában pedig simává tette győzelmét.
Budai László 2022. április 30., szombat 21:20
Szerző: Budai László 2022. április 30., szombat 21:20

A mérkőzés előtt 9. DVSC az ötödik MOL Fehérvárt fogadta a harmadik szombati bajnokin.

Nagyon aktívan kezdte a mérkőzés a MOL Fehérvár, és a 9. percben remek támadás végén szerzett vezetést: Makarenko indult meg nagy lendülettel a középpályán, Dárdaihoz passzolt, aki rögtön a baloldalon lévő Heisternek továbbított, ő jól centerezett, Nikolics pedig közelről a kapuba gurított (0-1).

A 32. percben közel volt a Vidi az újabb gól, amikor Heister baloldalról adott be, a labda eljutott a hosszún üresen érkező Nikolicshoz, aki azonban közelről nem tudta a hálóba tenni a labdát. A fehérváriak csatára fél perccel később pedig kapufáig jutott, igaz, utóbbit már lesről lőtte.

A 34. percben aztán összejött a második fehérvári találat, de ezt nem Nikolics, hanem Kodro lőtte, aki Nego passza után talált középről, 12 méterről a kapuba (0-2).

Nikolics a 46. percben ismét kiugrott, és ezúttal is a kapuba talált, de ezt lesről tette, így kétgólos előnnyel mehettek a fehérváriak szünetre.

A második félidőben feljebb kapcsolt a Loki, de ez nagyobb hazai helyzetek helyett inkább csak abban mutatkozott meg, hogy a Vidi nem tudott olyan könnyen lehetőségeket kialakítani. A Debrecen többször is eljutott az ellenfél 16-osáig, de ha sikerült is lövéssel befejezni az akciót - mint például Sósnak -, azt akkor sem volt nehéz fognia Kovácsnak.

A DVSC próbálta, amit lehetett, a 62. percben hármat is cserélt, ezután volt is két veszélyesebb lövése, de Pávkovics és Ferenczi kísérlete is elkerülte kevéssel a kaput. A másik oldalon pedig a Fehérvár lezárta a találkozót: Nego egy gyorsan elvégzett, előre ívelt szabadrúgás után egyből fejelt Hrabina fölött a hosszú sarokba (0-3).

A Vidi a második félidőben elsősorban a stabilitásra törekedett, győzelme pedig egy percig sem forgott veszélyben.

Michael Boris együttesének nagy felzárkózása így Debrecenben folytatódott tovább, a fehérváriak legutóbbi hat meccsükön veretlenek, négyet meg is nyertek ezekből a találkozókból.

NB I, 30. forduló

DVSC-MOL Fehérvár FC 0-3 (Nikolics 9., Kodro 34., Nego 79.)

DVSC: Hrabina - Kusnyír (Baranyai, 73.), Nikolic, Pávkovics, Ferenczi (Korhut, 84.) - Varga, Bényei - Sós (Bévárdi, 63.), Da. Babunski, Dzsudzsák (Bódi, 63.) - Do. Babunski (Tischler, 63.).

MOL Fehérvár: Kovács D., Rus, Stopira, Sabanov - Nego (Lüftner, 82.), Pinto (Zulj, 66.), Makarenko, Dárdai (Liedniev, 82.), Heister (Bese, 82.) - Kodro, Nikolics (Petrjak, 66.).

Révész: "Dombó olyan sportszerű volt, hogy nem érheti kritika", Hornyák: "Ezt nem engedheti meg" - edzői értékelések
Így értékeltek az NB I-es vezetőedzők a szombati bajnokikat követően.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Fradi
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.