NB I: A 93. percben mentett pontot a Loki a cserék meccsén

Egy szerencsétlenül és két remekül elsült csere is kellett a tavaszi ezüstérmes Kisvárda és a DVSC 2-2-s döntetlenjéhez. A Loki a 93. percben egyenlített.
Dudás Gábor 2022. július 31., vasárnap 17:37
Szerző: Dudás Gábor 2022. július 31., vasárnap 17:37

A két kapus közül először a várdaiak nyáron igazolt erdélyi hálóőrének, Hindrich Ottónak volt dolga, a megint a válogatottsággal kacérkodó Dzsudzsák beadásánál kellett öklöznie. A másik oldalon, az első negyedóra végén Grófnak is védenie kellett Ötvös lövésénél, szerencséjére a nem túl jól sikerült hárítás után kipattanó labdáról Camaj lemaradt.

Két perccel később megint Ötvös és Gróf csatája jött, amit megint a debreceniek játékosa nyert, a hazaiak középpályása hatalmas helyzetben, az ötösről nem tudott a kapuba találni. Összességében a házigazda irányította a játékot és veszélyesebben is futballozott, hiába volt többségében a Debrecennél a labda.

A vendégek egyetlen hatékonynak tűnő fegyvere Dzsudzsák bal lába volt, a csapatkapitány beadásai érkeztek is szép számmal, de igazán nagy helyzet azokból sem alakult ki. A másik kapunál előbb Mesanovic, majd Lucas lábában is benne maradt a gól, előbbi közelről, utóbbi a 16-osról tüzelt a kapu mellé. Végül maradt a 0-0 a szünetre.

A fordulás után nem sokkal egy remek megmozdulás nem ért gólt (Ötvös hat méterről sarkazott a kapu mellé), utána viszont megszerezte a vezetést a Kisvárda. A frissen beállt Saná lerántotta Camajt a 16-oson belül - Berke játékvezető jogosan adott büntetőt. A 11-est Camaj magabiztosan vágta a kapu bal oldalába az 50, percben (1-0).

Öt perccel később aztán komoly egyenlítési lehetősége adódott a Loki előtt, de Sós bal oldali beadása után Szécsi fejese a léc fölött zúgott el.

Az ezt követő percek nem sok helyzetet hoztak, a 75. minutumban azonban megint egalizálhatott volna a DVSC, ám Sós 5 méterről a saját lábát találta el a kapu helyett. A 79. percben Dzsudzsák durrantott kapura 18-ról egy felpörgő labdát, Hindrich azonban óriásit nyújtózva ki tudta ütni a ballábas bombát. A fiatal hálóőrt aztán saját csapattársa is letesztelte, Navrátil pocsék felszabadítási kísérletét szedte ki a léc alól.

A 85. percben aztán már jött a megérdemeltnek mondható debreceni egyenlítés: Bárány jobbról érkező beadását Dzsudzsák egyből kapura küldte, ezt még Hindrich védte, de a rutinos szélső saját kipattanóját már a kapuba pofozta (1-1).

De csak két percig örülhetett a vendégcsapat! A 87. percben Hej beadása után a padról beszállt Makowski küldött ívelt fejest a kapu jobb oldalába (2-1). És amikor már azt gondolhattuk volna, hogy nem lesz újabb csavar, jött a 93. perc. Ekkor Szécsi passza után az ugyancsak csereként beállt Bárány lőtt az ötösről a kapuba, kialakítva a 2-2-s végeredményt.

Joao Janeiro tehát ponttal tudott végül távozni egykori csapata otthonából.

OTP Bank Liga, 1. forduló:

Kisvárda - DVSC 2-2 (Camaj 50. - 11-esből, Makowski 87., ill. Dzsudzsák 85., Bárány 93.)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Vranjanin, Kovacic, Leoni - Melnyik, Lucas (Karabeljov, 71.) - Asani (Czérna, 71.), Ötvös (Makowski, 65.), Camaj (Navrátil, 71.)- Mesanovic (Ilievski, 89.)

DVSC: Gróf - Baranyai, Romancsuk, Deslandes, Manrique (Saná, 46.) - Varga (Baráth, 56.), Dzsudzsák - Sós (Bévárdi, 86.), Kundrák, Szécsi - Do. Babunski (Bárány, 56.)

18:00: Paks - MOL Fehérvár

20:30: Ferencváros - Puskás Akadémia

Elhalasztották a Fradi bajnokiját a BL-meccsek miatt - hivatalos
A Ferencvárosnak így nem kell pályára lépnie a Qarabag elleni két Bajnokok Ligája-selejtező között.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)