A tavasznyitó és csonka fordulóban 5 mérkőzésen 12 gólt szereztek a csapatok az OTP Bank Ligában.
A legtöbb találat, összesen hat a Videoton és az Újpest rangadóján esett, és egy híján mindet délszláv légiós szerezte Felcsúton, Stopira volt a kivétel.
Az MTK-stadionban és Mezőkövesden is három-három gól született, a Hungária körúton a Honvéd örülhetett (2-1), Matyóföldön viszont a hazaiak, a Diósgyőr ellen (3-0).
Debrecenben és Gyirmóton nem született gól, az FTC és a Paks is egy-egy ponttal távozott. Az MLSZ TV videói.
TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!
Videoton - Újpest 5-1:
MTK - Bp. Honvéd 1-2:
DVSC - FTC 0-0:
Mezőkövesd - DVTK 3-0:
Gyirmót - Paks 0-0:
Átigazolások
Puskás Akadémia/ Csákvár
Magyar Zsolt
Honlapunk kiszúrta: a Csákvár támadója, Magyar Zsolt a Puskás Akadémiával edzett a válogatott szünet alatt.
KBSC
Viselkedése miatt távozik
A Barcika 29 éves csatárának, Blessing Elekének "a klub értékeivel nem összeegyeztethető viselkedése miatt" távoznia kell.
Videoton
Megvan Nikolics első áldozata
A Csakfoci korábbi előrejelzésének megfelelően távozott a Viditől a nyáron igazolt korábbi utánpótlás-válogatott játékos, Kocsis Bence.