A szombati vb-selejtezőkön az NB I három külföldi játékosa is pályára lépett.
Murtaz Dausvili, a Diósgyőr grúz középpályása végig a pályán volt hazája Moldova elleni hazai mérkőzésén. Dausviliék sokáig 1-0-ra vezettek, de a vendégek a hajrában egy pontot megmentettek. A DVTK játékosa jó teljesítményt nyújtott, a 24. percben összeszedett egy sárga lapot.
Sokkal nehezebb feladata volt Enis Bardinak és Kire Ristevskinek. Az Újpest és a Vasas macedón játékosai Spanyolországban léptek pályára és sima, 4-0-s vereséget szenvedtek Moratáéktól. Mindketten kezdőként végigjátszották a találkozót.
Átigazolások
Fradi
Kovacevic befuthat
A szlovén Sportklub szerint az FTC nyerte a Celje csatára, Franko Kovacevicért zajló csatát, és a játékos 3 millió euró ellenében zöld-fehérbe öltözik.
Szeged
Tehetség Debrecenből
Bodnár Balázs személyében egy 18 éves, tehetséges támadó középpályást igazoltak a DVSC második csapatától.
Újpest
Belga erőcsatár jöhet
Az Újpest előrehaladott tárgyalásokat folytat a belga élvonalbeli KVC Westerlo 24 éves csatárával, Kyan Vaesennel. (Lila Sector)