Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Zsinórban ötödjére kaphat ki Mészöly az Újpesttel - nem csak a csapat rossz szériáját kell megtörnie

Az Újpestre visszatérő szakember legutóbb négy vesztes bajnokit követően távozott a negyedik kerületiektől.
Csakfoci.hu 2024. február 10., szombat 12:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 10., szombat 12:59

Csütörtökön derült ki, hogy Nebojsa Vignjevic vezetőedző távozását követően visszatér Újpestre Mészöly Géza. Az 56 éves szakember már több alkalommal (2004 és 2006, valamint 2010 és 2011 között) volt a lila-fehérek edzője, a csapattal két ezüstérmet is szerzett, illetve ő irányította a csapatot az egyik legemlékezetesebb derbin, amikor 6-0-ra megverték a Megyeri úton a Fradit.

Mészöly az előző érájában közel másfél évig volt az Újpest vezetőedzője, a 2011/12-es szezon elején végül azután kellett távoznia, hogy négy vereséggel kezdte a csapat a bajnokságot. Az Újpest akkor a Pápától, az ETO FC Győrtől, a Siófoktól és a Pakstól kapott ki úgy, hogy a gólkülönbsége 0-6 volt ezeken a meccseken. Meglehetősen ritka, hogy egy edző úgy tér vissza valahová, hogy előtte zsinórban négyszer kikapott.

A saját rossz széria megtörése azonban nem lesz egyszerű feladat Mészöly számára, hiszen az Újpest sincs jó formában jelenleg, Simon Krisztiánék kilenc mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban, ez idő alatt nyolc vereség és egy döntetlen a mérleg.

Mind Mészöly, mind az Újpest rossz sorozata Diósgyőrben érhet véget, a negyedik kerületiek vasárnap délután a tavaszi rajtnál szintén beragadt miskolciak vendégei lesznek az NB I 20. fordulójában.

Szalairól megint kapott egy gólt a Freiburg, de így is csapata egyik legjobbja volt: "Megmutatta, hogy lehet rá számítani"
Két portálnál is csapata harmadik legjobb osztályzatát kapta Szalai Attila a Borussia Dortmund elleni találkozót követően.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)