Fotó: Facebook/ Újpest FC

NB I: Zalaegerszegen szakadt meg az Újpest ötmeccses vereségsorozata

Ambrose góljára Medgyes válaszolt, így egy pontot elhozott Zalaegerszegről az Újpest.
Csakfoci.hu 2023. december 9., szombat 17:37
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 9., szombat 17:37

Az elmúlt öt bajnokiját mind elbukó Újpest a legutóbbi négy találkozójából kettőt is nyerő és már Márton Gáborral menekülő ZTE otthonába látogatott az NB I 16. fordulójában.

Az első félórában mindkét csapat szinte csak beadással próbálkozott, de ezeket vagy kifejelték a védők, vagy pontatlanok voltak, így sem kapura lövés, sem veszélyes helyzet nem alakult ki belőlük.

A 37. percben előbb Sajbán, majd Mim kevergetett az ellenfél tizenhatosán belül, mindkettejük elesett, de 11-est egyikük sem kapott, sőt, utóbbi produkcióját sárga lappal díjazta Bogár Gergő játékvezető. A másik oldalon Tajti szabadrúgását Ambrose fejelte meg ívesen, így legalább kaput eltaláló kísérletnek be lehetett írni, de egyébként teljesen ártalmatlan próbálkozás volt.

A 45. percben aztán végre komoly helyzeteket is láthattunk. Németh lövését a kapus hárította, majd a kipattanót a vendégvédők visszaügyetlenkedték a ZTE-nek, ezután Croizet jobb sarokba tartó tekerése már a kapuson is túljutott, Kastrati azonban a gólvonalról nagyot mentett. A másik oldalon pedig Várkonyinak kellett kisegítenie a kapusát egy Varga-pörgetésnél.

A fordulást követően néhány perc után előnybe kerültek a vendégek, Kastrati balról, az oldalvonalról adott középre, a védők gyűrűjében Csoboth tovább tolta a labdát Ambrose irányába, aki egy átvétel után két védő közül kilőtte a kapu jobb sarkát (0-1). Pár perccel később Dombó magabiztosan fogta Csoboth lövését.

Sajbán villant meg a 67. perc végén, Mim jobboldali beadása után félfordulatból, nagyon szép mozdulattal lőtt kapura, azonban Molnár nagyot vetődött és ujjheggyel a kapufára tolta a labdát. A folytatásban megismétlődött az iménti felosztás: Sajbán ezúttal Bedi beadása után fejelt, Molnár ismét nagyot hárított. Egy perc múlva az újpesti hálóőr már verve volt, Evangelou bólintása a jobb kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Mance bombázta az oldalhálóba Croizet passzát a 79. percben.

A 86. percben született meg a zalaiak egyenlítő gólja, egy kifejelt labdára Medgyes érkezett, aki 18-ról, ballal, kicsit külsővel lőtt, életerős és pontos lövése pedig a bal alsóba suhant (1-1). A 90. perc után Dombó két ízben is hárította Mack lövését. Az Újpest ötmeccses vereségsorozata így megszakadt, azonban Vignjevicék ezúttal sem tudtak három pontot szerezni.

NB I, 16. forduló

ZTE-Újpest 1-1 (Medgyes 86., ill. Ambrose 50.)

ZTE: Dombó - Huszti (Meshack, 69.), Evangelou, Várkonyi, Medgyes - Sankovic (Spoljaric, 82.) - Mim, Bedi, Croizet, Sajbán - Németh (Mance, 58.)

(cserék: Senkó, Gyurján, Lesjak, Spoljaric, Kovács B., Mance, Meshack, Szalay, Klausz)

Újpest: Molnár - Kastrati, Antzoulas, Kosanovic, Tamás (Simon K., a szünetben) - Mack Onovo - Varga Gy. (Kiss, 62.), Tajti (Hall, 77.), Csoboth (Sasere, 93.) - Ambrose (Mörschel, 93.)

(cserék: Banai, Fehér, Simon K., Mörschel, Kiss T., Ganea, Kuusk, Geiger, Sasere, Hall, Jevtoski)